Dvořákův čtyřbob atakoval desítku, druhou jízdu ale zkazil. Nejlépe rozjeli Němci

Pchjončchang

Olympijský závod čtyřbobů rozjela nejlépe posádka německého pilota Francesca Friedricha, který usiluje v Pchjongčchangu o druhé zlato. Dominik Dvořák s prvním českým bobem byl v první jízdě o 53 setin pomalejší než německý lídr a časem 49,07 sekundy mu patřilo 11. místo se setinovým odstupem od desáté příčky. Ve druhé jízdě jel ale český pilot výrazně pomaleji a klesl na průběžné 19. místo.

Český čtyřbob pilotovaný Dominikem Dvořákem na startu první jízdy na ZOH v Pchjončchangu.

Dvořák se po první jízdě přiblížil českému olympijskému maximu Jiřího Džmury z roku 1994. Ve druhé jízdě jel ale o 90 setin pomaleji, porazil jen tři z osmadvaceti soupeřů a v průběžném pořadí si výrazně pohoršil.

Druhá česká posádka s pilotem Jiřím Vrbou zajela na úvod 23. čas a o 13 setin zaostávala za první dvacítkou, která se po třech kolech kvalifikuje do finálové jízdy. Ve druhé jízdě byl Vrba nepatrně pomalejší, v celkovém pořadí si ale o jednu příčku polepšil a na dvacáté místo ztrácí 44 setin.

Friedrich stanovil hned v první jízdě nový rekord dráhy časem 48,54 sekundy. V Koreji už vyhrál závod dvojbobů společně s Kanaďanem Justinem Krippsem, tomu patří po čtvrtině soutěže páté místo s odstupem 31 setin. Je před ním ještě Lotyš Oskars Melbardis, který po diskvalifikaci Rusů čeká na zlatou medaili z předchozích her ze Soči.