Sáňkařka Geisenbergerová šestým olympijským triumfem překonala Pechsteinovou

Sáňkařka Natalie Geisenbergerová získala díky vítězství se štafetou šesté olympijské zlato a stala se nejúspěšnější německou sportovkyní v historii zimních her. Čeští reprezentanti Anna Čežíková, Michael Lejsek a dvojice Zdeněk Pěkný a Filip Vejdělek skončili v Pekingu desátí.

Sáňkařka Natalie Geisenbergerová získala díky vítězství se štafetou šesté olympijské zlato a stala se nejúspěšnější německou sportovkyní v historii zimních her. Ve štafetě byli jejími parťáky Johannes Ludwig, Tobias Wendl a Tobias Arlt.

Němci porazili o osm setin Rakušany, třetí skončili už s téměř sekundovou ztrátou lotyšští závodníci. Sáňkařská velmoc ovládla na dráze v Jen-čchingu všechny čtyři závody a přidala ještě dvě stříbra. Pro německý tým to bylo nejúspěšnější olympijské vystoupení v historii.

Geisenbergerová navázala na úterní triumf v závodě jednotlivkyň, který jako první žena vyhrála na třetí olympiádě za sebou. Ziskem šestého zlata dnes čtyřiatřicetiletá závodnice překonala německý rekord rychlobruslařky Claudie Pechsteinové.

Šesté olympijské vítězství si připsala i dvojice Tobias Wendl a Tobias Arlt, Johannes Ludwig získal třetí zlato.

Přehled nejúspěšnějších sportovců na zimních olympijských hrách podle hodnoty medailí (němečtí sáňkaři Natalie Geisenbergerová, Tobias Arlt a Tobias Wendl díky dnešnímu vítězství ve štafetě získali šesté zlato):