Hlavní obsah

Češky bez Davidové chtějí ve štafetě napodobit úspěch z Německa

Jejich mužští kolegové si svůj cíl splnili, když ve štafetě na olympiádě v Anterselvě včera finišovali šestí, nyní by je chtěly napodobit i jejich kolegyně. České kvarteto ve složení Jessica Jislová, Lucie Charvátová a Terezy Voborníková a Vinklárková čeká štafeta ve středu od 14.45. Sport.cz nabídne ze závodu podrobný online přenos.

Foto: Ondřej Deml, ČTK

Ženská štafeta se pokusí na olympiádě v Anterselvě napodobit měsíc starý úspěch z německého Ruhpoldingu, kde skončila pátá.

Článek

„Kdybychom zopakovali výsledek z Ruhpoldingu, bylo by to výborné, brali bychom i umístění do osmičky,“ vyjádřil přání trenér Lukáš Dostál poukazem na lednovou generálku v německém Ruhpoldingu, kde skončilo české kvarteto ve stejném složení páté, přičemž se opíralo o kvalitní střelbu a pouze třikrát dobíjelo.

Už tehdy se český tým musel obejít bez Markéty Davidové, která do olympijského závodu nenastoupí kvůli problémům se zády. S ní v sestavě Češky skončily třetí v úvodní štafetě sezony v Östersundu, v Oberhofu naopak dojely až jedenácté.

Olympijský závod zahájí Jislová, na níž naváže Charvátová, která předá štafetu Tereze Voborníkové a finišovat bude Tereza Vinklárková.

Brněnskou rodačku čeká zřejmě poslední velký závod, protože po olympiádě plánuje ukončit kariéru a do sobotního závěrečného závodu s hromadným startem se nekvalifikovala.

„Mně je jedno, na který úsek mě pošlou,“ ujišťovala Vinklárková, která finiš velmi dobře zvládla v Ruhpoldingu.

Zlato z Pekingu budou v Anterselvě obhajovat Švédky, které patří do okruhu favoritů i tentokrát. Největším aspirantem na zlato jsou ale Francouzky, do boje o prvenství by se mohly zapojit také Norky nebo domácí Italky.

XXV. zimní olympijské hry:
Biatlon (Anterselva):
Ženy - štafeta 4x6 km