Hlavní obsah

Baseballová extraliga zažije brněnské finále, Hroši jsou v něm poprvé

8. 8. 2022 22:23

Baseballová extraliga zná finalisty letošního ročníku. Do Czech Series, která se bude hrát po osmnácti letech na čtyři vítězné duely, se probojovaly dva brněnské kluby. Draci se utkají o mistrovský titul po sedmadvacáté, Hroši jsou ve finále poprvé v historii. Naposledy se dva brněnské týmy utkaly ve finále v roce 2011, kdy Technika zdolala Draky. Czech Series startuje v pátek 12. srpna v 19:00 na hřišti Draků, v sobotu pokračuje na Hroších a v neděli se vrací na Draky.

Foto: baseball.cz, Tomáš Icík

Lukáš Ercoli z Hrochů Brno v akciFoto: baseball.cz, Tomáš Icík

Článek

Draci jakožto vítěz základní části a TOP 6 byli velkým favoritem proti Eagles Praha a do druhého víkendu šli s vedením 2:1 v sérii. Jenže v pátek ve čtvrtém zápase Brňané nedokázali v Praze soupeře pokořit a urvat třetí výhru zaručující postup do finále. Domácí se v duelu mohli opřít o výborný výkon Tomáše Duffka, který odházel 7 směn, v nichž Draci doběhli pouze pro jeden bod. Eagles vyšla velmi dobře prostřední pasáž utkání, v ní ve třech směnách stáhli 8 doběhů a rozhodli tak o své výhře. Pražané navíc ve svých řadách přivítali staronovou posilu, když se z USA vrátil Marek Chlup.

„Eagles byli lepší tým. Nám se nedařilo proti Duffkovi. V sobotu ale uděláme všechno pro vítězství," říkal po prohře 1:9 manažer Draků Hynek Čapka. Jeho svěřenci jeho slova v sobotu naplňovali hned od úvodu, když po dvou směnách vedli 4:0. Na kopci navíc měli Juana Jaimeho, jenž opět potvrdil své kvality a Eagles v osmi směnách povolil pouze dva doběhy. I díky tomu nakonec Draci zvítězili 10:3, v sérii pak 3:2 na zápasy a po sedmadvacáté postoupili do finále extraligy.

Druhá série se hrála pouze na čtyři utkání. Po dvou výhrách v prvním týdnu měli Hroši Brno výhodu domácího prostředí, kterou chtěli přetavit v postup již v prvním zápase. Jenže duel začal lépe pro pražské Tempo, které se hned v úvodní směně ujalo vedení 1:0. V páté směně ale Tempo povolilo v obraně, také s přispěním chyby v poli pustilo Hrochy do vedení 3:1. Domácí pak na vlně euforie a hnaní hlučným publikem navýšili skóre až na 7:1. Pražský tým se ale nevzdával a v deváté směně ještě zápas pořádně zdramatizoval, když Jake Rabinowitz svým odpalem stáhl tři doběhy. Keibert Petit, jenž v šesté směně dokázal odpálit homerun, mohl dalším odpalem za plot vyrovnat. Míč však poslal pouze do rukavice Marka Krejčiříka a na hřišti i v hledišti tím spustil velké oslavy.

Brněnský klub si totiž poprvé v historii zahraje finále. „Tempo hrálo celou sérii opravdu dobrý baseball a my jsme věděli, že od začátku musíme mít navrch," líčí letošní posila Hrochů Tyler Smith. „Měli jsme za sebou skvělé tréninky, celý týden jsme byli pořádně nahecování z úvodu série a opravdu dobře se připravili. Čelili jsme dominantním nadhazovačům celou sérii, ale měli jsme skvělé at-baty, bojovali jsme o každý nadhoz. Byla to opravdu ohromná zábava, skvělá nálada v dugoutu i na hřišti a hroší fanoušci byli zase neuvěřitelní. Zkrátka velký den baseballu po všech směrech," libuje si.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články