Francouzský triatlonista Bergere získal titul mistra Evropy

Francouzští triatlonisté zcela ovládli mistrovství Evropy na olympijských tratích. Zlato na multisportovním šampionátu v Mnichově vybojoval Léo Bergere o osm sekund před krajanem Pierrem le Correm. Obhájce titulu Dorian Coninx získal bronz.

Léo Bergere se raduje ze zisku zlaté medaile

Čeští reprezentanti skončili v Bavorsku v páté desítce. David Martin obsadil 44. místo s odstupem 7:05 za vítězem, Radim Grebík doběhl s bolestmi zad o dvě příčky za ním. Pro Jana Volára závod skončil kvůli technickým problémům zhruba v polovině cyklistické části poté, co mu upadlo sedlo.

Martin do závěrečného běhu vstupoval z 28. pozice, umístění ale neudržel. "Už jsem pak na běh neměl dobré nohy. V závěru mi hodně pomohli fanoušci, kteří byli podél celé trati. Ani jsem neslyšel vlastní dech nebo dupání nohou. Atmosféra byla opravdu úžasná," uvedl pro svazový web Martin.