Hlavní obsah

Hajtmar by se rád rozloučil s reprezentací medailí. Máme obrovskou šanci ji doma získat, tvrdí

22. 9. 2023 17:58

Dopředu oznámil, že to bude jeho poslední mistrovství Evropy. Šestatřicetiletý vnitřní polař reprezentačního týmu baseballistů Jakub Hajtmar netají, že jeho velkým snem je rozloučit se s národním mužstvem na nadcházejícím domácím šampionátu ziskem medaile, což se Čechům ještě nikdy nepovedlo. Úvodní zápas ve skupině je čeká v neděli v Ostravě proti Rakousku.

Foto: baseball.cz

Jakub Hajtmar věří, že se rozloučí s reprezentací evropskou medailí

Článek

„Na loňském kvalifikačním turnaji v Regensburgu, kde jsme zdolali Francouze, Němce či Španěly, a poté i letos na jaře na World Baseball Classic v Tokiu jsme si dokázali, že jsme schopni se rovnocenně měřit s nejlepšími světovými týmy. Jsem přesvědčený, že jsme velmi dobře připraveni po fyzické i mentální stránce. Máme obrovskou šanci na domácím mistrovství Evropy uspět a vytouženou medaili získat,“ domnívá se Hajtmar.

Na evropském šampionátu v Česku startoval už i v letech 2005 a 2014. Za tu dobu prošla baseballová reprezentace velikou proměnou. „Teď se scházejí v nároďáku takřka vesměs kluci, kteří sbírali zkušenosti v Americe. To výrazně zvyšuje úroveň mužstva. Těžíme i z kvalitnější tuzemské extraligy. Před patnácti či dvaceti roky v ní působili dohromady čtyři cizinci, teď má čtyři zahraniční borce téměř každý tým,“ porovnal.

Hajtmar ale hned dodal, že čeští baseballisté musí zůstat před vstupem do evropského šampionátu pokorní. „Na stupně vítězů chtějí pochopitelně i další týmy. Hlavně Nizozemci, Italové, Španělé či Britové. Teď máme ale v hlavách především první domácí zápas v ostravské skupině s Rakušany,“ těší se už na nedělní vstup do šampionátu. V pondělí se čeští baseballisté střetnou s Řeky a v úterý se Španěly.

Připouští, že i napotřetí je pro něj mistrovství Evropy před domácím publikem speciální. „Zažil jsem už šampionáty ve spoustě různých zemích, avšak hrát před českými fanoušky ve fantastické atmosféře je něco úplně jiného. Je to pro nás obrovská přidaná hodnota. Budu mít v hledišti pochopitelně celou rodinu. Zaznamenal jsem i značný zájem z baseballové komunity. Spousta lidí se mně vyptávala na termíny našich utkání či jak se dostat ke vstupenkám,“ prozradil Hajtmar.

Je nadšený, že se čtvrtfinále play off i následné zápasy o konečné umístění uskuteční příští týden od čtvrtka do neděle v brněnském Komárově na stadionu Draků, jejichž klubový dres obléká. „Všiml jsem si, jak se proměnily tribuny a kolik na stadionu přibylo reklam. Je skvělé, že se o medaile bude hrát na hřišti, které tak dobře znám,“ kvituje s povděkem.

Hajtmar nedělá vědu z toho, že Češi podlehli ve čtvrtek v přípravném duelu Itálii 1:7. „Nepřikládal bych tomu větší význam. Ještě to nebyl zápas naostro. Oba celky si zkoušely různé herní varianty. Nám navíc ještě několik kluků chybělo,“ tvrdí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •