Hlavní obsah

Kordistům SP v Paříži nevyšel, v Bělehradě nastoupí Choupenitch

16. 4. 2022 15:42

Českým kordistům nevyšel Světový pohár v Paříži, nejlepší z nich Jakub Jurka obsadil 48. místo. Účastník olympijských her v Tokiu jako jediný ze sedmi reprezentantů postoupil do hlavní soutěže pro 64 nejlepších, ale tam prohrál hned v prvním kole s Izraelcem Jonatanem Cohenem.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Šermíř Alexander Choupenitch na archivním snímkuFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Na SP fleretistů se až v neděli představí bronzový medailista z Tokia Alexander Choupenitch, který coby sedmička žebříčku FIE nemusel absolvovat dnešní kvalifikaci a čeká ho rovnou hlavní soutěž.

Bude v ní z Čechů sám, ostatní tři už vypadli. Bronzový medailista z předloňského juniorského mistrovství Evropy Marek Totušek skončil v prvním předkole. Choupenitch bude navazovat na šesté místo z únorového SP v Káhiře.

Ve francouzské metropoli prošlo vedle Jurky z kvalifikačních skupin i zbylých šest českých kordistů alespoň do vyřazovacích předkol. V nich se ale maximálně na jednu výhru k postupu přiblížil už jen Jiří Beran. Olympionik z Ria de Janeiro obsadil 77. místo, ostatní už se v konkurenci 282 šermířů nevešli do první stovky výsledkové listiny.

Jurka v základní skupině vyhrál pět ze šesti soubojů, další dvě vítězství přidal 36. kordista žebříčku FIE v předkolech. V hlavním pavouku byl ale nad síly současné české jedničky soupeř ze čtvrté stovky světového pořadí Cohen, Jurka mu podlehl 11:15.

Reklama

Související témata: