Hlavní obsah

Lipták, Kostelecký a Štěpán jsou vicemistry světa ve střelbě na trap

30. 9. 2022 18:02

Jiří Lipták, David Kostelecký a Vladimír Štěpán získali na mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní stříbro v soutěži družstev v disciplíně trap. Český tým se dvěma olympijskými šampiony v sestavě ve finále v Osijeku prohrál s Velkou Británií 1:7.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Sportovní střelec Jiří Lipták v akci. Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Úřadující olympijský šampion Lipták, olympijský vítěz z Pekingu 2008 Kostelecký a Štěpán si ziskem medaile spravili chuť po nevydařené individuální soutěži, v níž ve středu skončili v kvalifikaci. Pro českou výpravu na MS v Chorvatsku vybojovali druhé stříbro. Minulý týden obsadilo druhé místo rovněž v trapu družstvo juniorek.

V dopolední kvalifikaci soutěže družstev se českému triu dařilo na výbornou. V rozstřelu tří týmů porazili Brity i nakonec bronzové Italy a do finále postoupili z prvního místa. V duelu o zlato ale se soupeřem drželi krok jen v prvním kole, pak už kralovali Britové.

Z Čechů vyšlo finále nejlépe Liptákovi, jenž před měsícem získal druhý titul mistra Evropy. Minul jen tři rány. Nedařilo se naopak Štěpánovi, který přitom ve středu v soutěži jednotlivců dopadl nejlépe.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Osijeku (Chorvatsko):
Trap - družstva:
Muži - finále:
Británie (Hales, Coward-Holley, Heading) - Česko (Lipták, Kostelecký, Štěpán) 7:1
o 3. místo:
Itálie - Kypr 6:2
Ženy - finále:
Itálie (Iezziová, Grassiaová, Rossiová) - Finsko 5:5, v rozstřelu 3:0
o 3. místo:
Austrálie - Čína 6:4

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?