Hlavní obsah

Češky skončily na MS v curlingu dvanácté, o OH budou bojovat v kvalifikaci

8. 5. 2021 9:06Aktualizováno 8. 5. 2021 10:23

Češky skončily na mistrovství světa v curlingu v Calgary dvanácté. Soutěž zakončily se třemi výhrami a deseti porážkami daleko za šesticí týmů, které si zajistily účast na olympijských hrách v Pekingu 2022. O premiérovou účast na olympiádě ještě budou mít české hráčky šanci zabojovat v prosincové kvalifikaci.

Foto: Twitter

Skipka českého curlingového týmu Anna Kubešková.Foto: Twitter

Článek

Tým skipky Anny Kubeškové porazil na šampionátu Italky a Estonky, které skončily za nimi, a v tabulce druhé Rusky.

Během posledního dne v základní části musely Češky odehrát kvůli přeloženému utkání s Dánskem tři zápasy za sebou. "Jsme hluboce zklamáni tím, že nikdo z WCF (mezinárodní federace) nechápe, že tímto rozhodnutím vytváří nerovnou soutěž. Fair play a zdraví atletů je odsunuto na druhé místo, a to v situaci, kdy se hraje o olympijskou účast, prestiž, dobré jméno, zachování přízně sponzorů a podporovatelů a dodržení podmínek pro státní podporu," uvedl ve svém blogu trenér Karel Kubeška.

Češky poslední den třikrát prohrály, s Německem, Koreou a s Dánskem. Před těmito zápasy měly bilanci 3:7 a postup na olympiádu byl prakticky mimo jejich dosah.

Základní část ovládly Švýcarky před Ruskami a Švédkami. Účast na olympiádě vybojovaly také hráčky Dánska, USA a domácí Kanady.

Mistrovství světa v curlingu žen v Calgary:
Korea - ČR 7:4, ČR - Dánsko 5:6.
Konečné pořadí po základní části:
1. Švýcarsko 12 výher/1 porážka
2: Rusko 11/2
3. Švédsko 10/3
4. Dánsko 8/5
5. USA 7/6
6. Kanada 7/6
...12. ČR 3/10
Týmy na 1. až 6. místě se kvalifikovaly na OH v Pekingu 2022

Reklama

Sdílejte článek