Hlavní obsah

Dobeš: Ve sportu už není prostor pro krácení státní podpory

10. 8. 2010 17:16

Udržet současný objem peněz pro sport a nedopustit na něj dopad rozpočtových restrikcí slíbil ministr mládeže, školství a tělovýchovy Josefa Dobeš na schůzce se šéfem ČSTV Pavlem Kořanem.

Foto: Michal Doležal, ČTK

Předseda Českého svazu tělesné výchovy Pavel KořanFoto: Michal Doležal, ČTK

Článek

„V oblasti sportu už není prostor pro krácení státní podpory, naopak musíme společně hledat způsob, jak do něj přinést další finance,“ uvedl Dobeš a koncepci podpory sportu označil za jednu z priorit.

„Citelně vnímám ohrožení péče o talentovanou mládež stejně jako úbytek dobrovolníků působících ve sportu i ohrožený provoz řady sportovních zařízení,“ dodal ministr v tiskové zprávě. ČSTV už minulý týden důrazně apeloval na stát, aby nedopustil další podfinancování sportu s tím, že jinak to bude mít v příštích letech pro sport fatální následky.

Podle Dobeše je cílem nedopustit rozpad systému péče o sport a posílit jeho podporu, proto podle něj v nejkratší možné době společná pracovní skupina připraví návrh novely loterijního zákona, který musí přinést nové zdroje pro financování sportu.

Bude i zahájena intenzivní příprava nového zákona o podpoře sportu, který bude řešit oblast sportu v širším kontextu.

Finančním zdrojem, který v krátkodobém horizontu může významně přispět k posílení financování sportu, mohou být i zdroje z příjmů reklam České televize. Využitím reklamy v ČT by se podle Dobeše nejen zachovaly peníze v České republice, ale současně se snížila zátěž státního rozpočtu. Proto bude pro takové řešení hledat politickou podporu.

Reklama

Související témata: