Hlavní obsah

Karlovarský závod Světového poháru v triatlonu bude až 13. září

13. 5. 2020 15:54

Závod Světového poháru triatlonistů v Karlových Varech se uskuteční až 13. září. O posun termínu o dva týdny organizátory požádala světová federace ITU, která kvůli koronavirové pandemii musela zcela změnit kalendář, stejně jako další sporty. Poslední dva ročníky v lázeňském městě vyhrála domácí favoritka Vendula Frintová, letos by mohla být startovní listina plná hvězd.

Foto: ČTA

Vendula Frintová při závodu SP v Karlových Varech. (archivní foto)Foto: ČTA

Článek

Původně pořadatelé počítali s tím, že v Karlových Varech budou elitní triatlonisté závodit o posledním prázdninovém víkendu. Tento termín by ITU měla využít pro evropský šampionát v olympijském triatlonu v estonském Tartu. Pak by následoval prestižní závod MS v Hamburku.

"Věříme, že díky tomu můžeme mít velmi silnou startovní listinu - triatlonisté budou mít velký hlad po závodech a start v Karlových Varech pro ně bude představovat jen krátký transfer z Hamburku a především překročení jediných hranic," uvedl ředitel závodu Vladimír Malý v tiskové zprávě.

Chladnějšího počasí v zářijovém termínu se neobává. "Jedná se o jeden z posledních víkendů, kdy podle statistik bývá opravdu hezké počasí, takže strach ze zimy nemáme," dodal.

Triatlonová sezona je přerušena minimálně do konce června a olympijský žebříček zmražen k polovině března. Zda se v Karlových Varech bude o body do Tokia bojovat, zatím není jasné.

"Mezinárodní triatlonová unie rozhodla, že dokud nebude mít celý svět férové podmínky, tak se body do kvalifikačních žebříčků nebudou počítat," řekl reprezentační trenér Lukáš Vrobel.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články