Královskou střeleckou disciplínu na MS ovládl Polák Bartnik, Češi neprošli do finále

Čchang-won

Polák Tomasz Bartnik se stal překvapivým mistrem světa v královské střelecké disciplíně, libovolné malorážce na 3x40 ran. Osmadvacetiletý střelec, který se ve Světovém poháru dosud pouze jednou probojoval na stupně vítězů, triumfoval v jihokorejském Čchang-wonu o tři body před Petarem Goršou z Chorvatska. Ten získal stříbro i v pondělním finále vzduchové pušky.

Filip Nepejchal na archivním snímku.

Čeští reprezentanti Petr Nymburský, Filip Nepejchal a David Hrčkulák do osmičlenného finále neprošli, nejlepší z nich byl v kvalifikaci patnáctý Nymburský. Se stejným nástřelem 1175 bodů skončil o dvě místa před ním manžel české olympijské vítězky Matthew Emmons z USA.

Neuspěl ani obhájce stříbra z Granady 2014 a druhý muž z olympijské soutěže v Riu de Janeiro Sergej Kamenskij z Ruska, který po pondělním zisku titulu ve vzduchové pušce byl tentokrát až čtyřiadvacátý. Přesto pomohl ruskému družstvu ke zlatu a světovému rekordu 3535 bodů, česká trojice skončila devátá.