Salače trápila ve Spielbergu převodovka, po pádu závod nedokončil

Český jezdec Filip Salač po pádu nedokončil Velkou cenu Rakouska silničních motocyklů. Závod třídy Moto2 na okruhu ve Spielbergu vyhrál po startu z pole position Japonec Ai Ogura a ujal se vedení ve světovém šampionátu.

Český motocyklový závodník Filip Salač na archivním snímku

Závod královské třídy MotoGP vyhrál Francesco Bagnaia a triumfoval ve třetí Grand Prix za sebou. Italský jezdec zvítězil před mistrem světa a lídrem šampionátu Fabiem Quartararem z Francie a Australanem Jackem Millerem.

V průběžném pořadí seriálu je Bagnaia stále třetí se ziskem 156 bodů. Vede Quartararo s 200 body. Druhý Aleix Espargaró ze Španělska, který byl dnes šestý, má na kontě 168 bodů.

Filip Salač

Salačovi se nepovedlo navázat na umístění v první desítce z předchozích Grand Prix v Assenu a Silverstonu ani na vydařené tréninky na rakouské trati. Do závodu odstartoval ze čtrnácté pozice, ale hned po startu se propadl dozadu.

"Bylo to kvůli problému s převodovkou. Vypadávaly mi kvalty a zároveň tam byly strašné rány z motoru. Třeba jsem najížděl do zatáčky na trojku místo na dvojku, protože jsem tam nemohl ten kvalt dostat. To způsobilo i ten pád, kdy se mi nepovedlo podřadit na třetí rychlostní stupeň a uklouzlo mi to," řekl Salač televizní stanici Nova Sport1.

Závod pro něj skončil už 14 kol před koncem. "Bohužel zklamání po tomhle víkendu, kdy se nám dařilo. Určitě jsme po trénincích měli na top 10. Doufejme, že se to do příštího závodu vyřeší, dáme nový motor a tohle už se nestane," uvedl dvacetiletý jezdec.

Ogura si dojel pro druhé vítězství v sezoně poté, co těsně před cílem předstihl týmového kolegu Somkiata Čantru z Thajska. V čele seriálu vystřídal Španěla Augusta Fernándeze, který se po sérii tří vítězství musel spokojit s pátým místem. Na Oguru ztrácí po 13 závodech jeden bod.

V Moto3 se zrodil dokonce dvojnásobný japonský triumf. Závod vyhrál Ajumu Sasaki před Tacukim Suzukim. Celkové hodnocení dál vede Španěl Sergio García.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu: