Hlavní obsah

Warholm je odhodlaný běžet na MS, ale svalové zranění nemá stoprocentně doléčené

9. 7. 2022 11:17

Měsíc po svalovém zranění světový rekordman Karsten Warholm řekl, že je připravený startovat na mistrovství světa v Eugene. Natržený hamstring ještě nemá doléčený, podle svých slov norský fenomén běhu na 400 metrů překážek trénuje tak na 96 procent, ale je prý ve slušné formě. Cestu za třetím světovým zlatem v řadě by měl začít v Oregonu příští sobotu, kdy jsou na programu rozběhy. Finále je 19. července.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Norský atlet Karsten Warholm.

Článek

"Je to lepší a lepší. Cítím se připravený jít na start," řekl šestadvacetiletý Warholm v rozhovoru pro Světovou atletiku. "Ale musím být chytrý, dělat správné věci a snažit se to nezhoršit, protože na to teď není čas," upozornil.

Loni v srpnu v olympijském finále v Tokiu Warholm vylepšil vlastní světový rekord na 45,94 sekundy. Před měsícem však na mítinku Diamantové ligy v Rabatu po první překážce začal kulhat a před druhou zastavil.

"Nevím, co se na šampionátu stane. Není to ideální situace. V tréninku jdu tak na 96 procent a nic necítím. Ale co udělají ty čtyři procenta, zjistím až v dalších dnech do mistrovství. Vždycky chci bojovat o nejlepší výsledek a obhájit titul. Nepojedu do Eugene jen proto, abych se zúčastnil nebo běhal jen tak," dodal Warholm.

Reklama

Související témata: