Slovinská hvězda Garnbretová získala na MS v lezení sedmé zlato

Soutěž v boulderingu na mistrovství světa ve sportovním lezení v Bernu vyhrála slovinská favoritka Janja Garnbretová. Olympijská vítězka z Tokia vybojovala ve 24 letech už sedmé světové zlato, z toho třetí v této disciplíně.

Janja Garnbretová ovládla na MS soutěž v boulderingu.

Garnbretová byla v dnešním finále v PostFinance Areně suverénní. Jako jediná vyřešila všechny čtyři "problémy", navíc pokaždé topovala na první pokus. Stříbrná Francouzka Oriane Bertoneová zapsala tři topy a čtyři zóny, třetí Američanka Brooke Raboutouová zvládla až na vrchol dvě cesty.

České reprezentantky se v boulderingu mezi nejlepší neprosadily. Nejlepší z kvarteta Eliška Adamovská obsadila 47. místo v kvalifikaci.

V neděli se bude v Bernu bojovat o medaile v lezení na obtížnost, v mužském semifinále se představí i Adam Ondra a Martin Stráník.