Hlavní obsah

Singapur - Česko 3:1Stolní tenistky nestačily na MS na Singapur a vypadly v osmifinále

5. 10. 2022 8:37

České stolní tenistky nestačily na Singapur a s mistrovstvím světa družstev v Číně se rozloučily v osmifinále. Po postupu ze třetího místa v základní skupině, v níž porazily Egypt a podlehly Německu a Indii, prohrály v prvním kole play off Singapuru 1:3. Jediný bod získala Hana Matelová.

Foto: Profimedia.cz

Hana Matelová na archivním snímkuFoto: Profimedia.cz

Článek

"Skončili jsme na devátém místě, což je pro nás veliký úspěch. Budeme odjíždět se vztyčenou hlavou. Holky předvedly dobrý stolní tenis, fungovaly dobře jako družstvo, bojovaly v každém zápase," řekl trenér Petr Nedoma svazovému webu.

Singapur, kterému chyběla na šampionátu v Čcheng-tu nejlepší hráčka Feng Tianwei, jíž patří ve světovém žebříčku 18. místo, neměl cestu k vítězství nad českým týmem snadnou. Matelová v úvodním zápase porazila Zhou Jingyi ve čtyřech setech. Kateřina Tomanovská poté s jedničkou Zeng Jian sehrála vyrovnané tři sady, ale od stavu 9:9 vždy koncovky prohrála.

Markéta Ševčíková měla v klíčovém souboji o druhý bod proti Wong Xin Ru ve druhém setu setbol, jenže ho nevyužila, prohrála 12:14 a celkově 0:3. Matelové souboj s Zeng Jian o naději nevyšel. "Bylo důležité, že Hanka zvládla první dvouhru. Bez tohoto bodu bychom vůbec neměli šanci pomýšlet na nějaký úspěch," řekl Nedoma.

Mrzelo ho, že Tomanovská promarnila v každém setu několik možností. "Možná strach z výhry, to v tuto chvíli nevím, musíme si to důkladně probrat," uvedl kouč. "Markéta Ševčíková nepředvedla svůj nejlepší výkon. Její soupeřka nebyla příliš kvalitní, žádné topspiny, žádná nátlaková hra, naopak jen nahazovala balony na druhou stranu a čekala, kdy Markéta udělá chybu. Je vidět, že Markéta nemá ještě tolik zkušeností, neumí takové zápasy zvládat takticky," hodnotil. "Hanka bojovala, ale cesta k výhře v tomto utkání vedla přes bod na trojce, ne v zápase týmových jedniček," dodal Nedoma.

Čeští stolní tenisté vypadli po základní skupině.

Mistrovství světa družstev ve stolním tenisu v Čcheng-tu (Čína):
Ženy - osmifinále:
Singapur - Česko 3:1
Zhou Jingyi - Matelová 1:3 (-8, 9, -6, -9)
Zeng Jian - Tomanovská 3:0 (10, 9, 9)
Wong Xin Ru - Ševčíková 3:0 (7, 12, 7)
Zeng Jian - Matelová 3:0 (6, 4, 7)

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?