Triatlonista Ospalý byl na miliónovém závodu v Des Moines sedmý

DES MOINES

Filip Ospalý obsadil sedmé místo v závodu v americkém Des Moines, jenž je s jedním miliónem dolarů nejlépe dotovaným triatlonovým podnikem světa. Martin Krňávek byl dvanáctý, Radka Vodičková čtrnáctá.

Filip Ospalý.

Bývalý mistr Evropy Ospalý doběhl do cíle se ztrátou 2:31 minuty za vítězným Gregem Bennettem z Austrálie, jenž získal stejně jako nejrychlejší žena Lisa Nordenová ze Švédska prémii 151.500 dolarů. Ospalý odjel z Iowy s 16.000, Krňávek dostal devět a Vodičková osm tisíc dolarů.

Triatlonový závod s dotací 1,000.000 dolarů v Des Moines (USA):
Muži: 1. Bennett (Austr.) 1:49:42, 2. Kemper (USA) -30, 3. Hayes (Brit.) -48, ...7. Ospalý -2:31, 12. Krňávek (oba ČR) -3:54.
Ženy: 1. Nordenová (Švéd.) 1:59:12, 2. Carfraeová (Austr.) -8, 3. Haskinsová (USA) -17, ...14. Vodičková (ČR) -7:02.