Vzpěrač Kučera byl na mistrovství Evropy čtvrtý v nadhozu

Vzpěrač Kamil Kučera byl na mistrovství Evropy v Jerevanu čtvrtý v nadhozu v supertěžké váhové kategorii nad 109 kg. V olympijském dvojboji český reprezentant klasifikován nebyl, protože nezapsal výkon v trhu.

Kamil Kučera.

Osmatřicetiletý Kučera měl v soutěži jediný platný pokus, 225 kg napoprvé v nadhozu. Poté se ještě marně pokoušel o vyrovnání osobního rekordu 236 kg a třetí pokus v nadhozu už neabsolvoval. Bronzová medaile, kterou Kučera získal na ME před pěti lety v Bukurešti, měla dnes hodnotu 245 kg.

Na úvod soutěže v trhu se Kučerovi nepodařilo ani jednou ze tří pokusů zvednout základ 175 kg. Čtvrtým místem v nadhozu vyrovnal výkon Petra Petrova, jenž byl v arménské metropoli ve váhové kategorii do 67 kg ještě pátý v trhu a dvojboji. ME bylo pro Kučeru druhým závodem olympijské kvalifikace, v žebříčku se průběžně drží na postupovém devátém místě.

Soutěž si podle očekávání podmanil největší favorit Laša Talachadze z Gruzie. Dvojnásobný olympijský vítěz získal tři zlaté medaile a součtem 474 kg ovládl na ME supertěžkou kategorii posedmé za sebou.