Hlavní obsah

Všechno špatně. Dvacítka dopadla jinak, než se čekalo. Radostné zprávy to ale nejsou

Poslední roky jste touhle dobou pravidelně měli možnost číst články, jak hokejová reprezentace na juniorském mistrovství světa opět skončila ve čtvrtfinále a co je příčinou úpadku českého hokeje. Letos dvacítka dopadla jinak, než se čekalo, když vinou covidu na vyřazovací boje ani nedošlo. Šampionát v Edmontonu a Red Deeru byl předčasně ukončen už v průběhu základních skupin. I tak ale výběr Karla Mlejnka na sebe stihl upozornit porážkou s nikterak našlapaným týmem Německa. Nejen tom v novém dílu hokejového podcastu Za mantinelem diskutují redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor.

Foto: Sport.cz

Za mantinelemFoto: Sport.cz

Článek

Všechno špatně. Co se z českého pohledu na turnaji v Kanadě pokazit mohlo, se pokazilo. Začalo to už zrušeným jediným přípravným duelem proti Švýcarům kvůli nákaze v kádru soupeře.

V úvodním zápasu turnaje proti favorizované Kanadě sice Češi překvapili slibným začátkem a vedením 3:1, pak ale přišel pětigólový obrat výběru Javorového listu a do toho zranění klíčového obránce Jiříčka, pro kterého MS předčasně skončilo.

Pro jeho spoluhráče ale o pár dní později rovněž, když direktoriát kvůli výskytu koronavirové nákazy v týmech USA, Česka a Ruska turnaj kvůli obavám z dalšího šíření covidu zrušil. To už měli Češi na svém kontě ostudnou porážku v prodloužení s Německem a velmi pravděpodobně by na závěr skupiny bojovali v přímém souboji s Rakouskem o postup do čtvrtfinále.

Proč Češi nestačili ani na Němce, kterým chyběli jejich největší hvězdy? Proč bublina v Edmontonu a Red Deeru nefungovala, když loni to šlo? A má smysl, aby se turnaj uskutečnil v náhradním termínu v létě? Nejen na tyto otázky hledá odpovědi nový díl podcastu Za mantinelem.

Reklama

Sdílejte článek