Hlavní obsah

ATP se rozhodla omezit tenistům přestávky pro odchod na toaletu

22. 11. 2021 15:40

Vedení mužského tenisového okruhu ATP se od nové sezony rozhodlo omezit přestávky pro odchod na toaletu. Hráči budou mít k dispozici pouze jednu za zápas a pauza navíc nesmí být delší než tři minuty. S odkazem na e-mail rozeslaný hráčům o tom informovala agentura Reuters.

Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas si v utkání s Britem Andym Murraym nejprve odskočil na konci druhého setu, poté si ve třetím vyžádal ošetření a ve čtvrté sadě opět strávil osm minut na toaletě. Tomu nejspíš bude konec.Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Článek

Tenisté i tenistky na okruhu WTA často čelili obvinění, že přestávek využívají spíš k rozhození soupeřů než k odskočení na záchod. V této sezoně se o nejviditelnější případ postaral Stefanos Tsitsipas na US Open.

Řecký tenista si v utkání prvního kola s Britem Andym Murraym nejprve odskočil na konci druhého setu, poté si ve třetím vyžádal ošetření a ve čtvrté sadě opět strávil osm minut na toaletě.

Murray po vyřazení obvinil soupeře z nesportovního chování. Tsitsipas se hájil tím, že žádná pravidla neporušil. ATP se však po sílící kritice podobných praktik rozhodlo regule změnit.

Hráči budou mít nově k dispozici pouze jednu přestávku za zápas, která bude omezena na konec setu. Na záchodě budou moci strávit tři minuty, další dvě minuty budou mít na převléknutí.

ATP také zvažuje změnu pravidel týkající se přestávek na ošetření. Hráči by nově mohli o příchod fyzioterapeuta požádat jen jednou za zápas po dohrání setu, nebo při výměně stran. Délka by měla být opět tři minuty.

Reklama

Sdílejte článek
O2 TV Sport Ka. Plíšková - Zanevská dnes 12 : 30
20220519T12 : 30:00+0200
Ka. Plíšková vs. Zanevská
Ka. Plíšková vs. Zanevská
Ka. Plíšková
Zanevská
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které povede finský trenér Kari Jalonen, vstoupí do turnaje 14. května zápasem s Velkou Británií.