Hlavní obsah

Emoce a slzy na Australian Open. Francouzka rozplakala celý stadion

24. 1. 2022 13:55

Byl to boj nejen o postup, ale tak trochu i o přežití. Po dvou a půl hodiny trvající řežbě za zničujícího horka nakonec ve vítězné euforii padla na kolena francouzská veteránka Alizé Cornetová, která senzačně vyřadila v osmifinále Australian Open bývalou světovou jedničku Simonu Halepovou. A poté ještě dokázala rozplakat nejen sebe, ale i většinu přítomných.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Simona Halepová překvapivě končí na Australian OpenVideo: sntv

 
Článek

Cornetová v zápase plném zvratů (6:4, 3:6, 6:4) dokázala proměnit třetí mečbol a mohla slavit svůj první postup do grandslamového čtvrtfinále. A to přitom hraje už 63. turnaj velké čtyřky. Poprvé si zahrála na svém domácím French Open už v roce 2005, v Melbourne startuje posedmnácté v řadě.

„Je to nádherný pocit. Se Simonou jsme svedly obrovskou bitvu v tomhle šíleném vedru, v němž jsme obě už po třiceti minutách umíraly. Bojovaly jsme ale dvě a půl hodiny a daly jsme do toho celé srdce," rozplývala se 32letá Francouzka v pozápasovém rozhovoru.

„Gratuluji Simoně, protože vím, jak moc se trápila, jako hráčku ji velmi obdivuji. Je obrovská bojovnice a můj velký vzor. To, že jsem ji dnes porazila a postoupila do svého prvního grandslamového čtvrtfinále, je pro mě splněný sen. Nevím, co víc říct, je to zkrátka šok," pokračovala rodačky z Nice se slzami dojetí v očích.

Na kurtu ji zpovídala o šest let starší bývalá hráčka top 10 Jelena Dokičová, kterou Francouzka svými slovy a činy rovněž rozplakala.

Cornetová totiž i jí vysekla poklonu: „Obdivuji, jak jsi se v životě posunula. Byla jsi vynikající hráčka a teď jsi skvělá komentátorka." Následně se obě objaly.

„Ty jsi mě rozbrečela. Nemůžu uvěřit, že fakt pláču," soukala ze sebe Dokičová, rodačka z chorvatského Osijeku, která reprezentovala Jugoslávii, Srbsko a Černou Horu a následně i Austrálii.

Obě také zavzpomínaly, jak na sebe málem narazily v Melbourne před třinácti lety. Cornetová měla v roce 2009 v osmifinále mečbol proti Rusce Dinaře Safinové, ale velkou šanci neproměnila a na Dokičovou tak narazila v boji o semifinále Ruska.

„Vidíš, je o třináct let později a já jsem pořád na kurtu. Nikdy není pozdě to zkusit znovu," smála se aktuálně 61. hráčka světa. „I když tentokrát už mě tak po půl hodině přestala fungovat hlava, mozek už jsem měla úplně zahlcený, ruce se mi třásly, měla jsem rozmazané vidění. Ale věděla jsem, že soupeřka na druhé straně kurtu se necítí o moc lépe," popsala své pocity Francouzka.

Ta se o své první grandslamové semifinále utká s Američankou Danielle Rose Collinsovou.

Reklama

Související témata: