Bartyová - Bronzettiová 6:1, 6:1Světová jednička Bartyová dál řádí na Australian Open

Světová jednička Ashleigh Bartyová zvládla suverénně i 2. kolo Australian Open. Lucii Bronzettiovou porazila dvakrát 6:1. Obhájkyně titulu Naomi Ósakaová zdolala americkou tenistku Madison Brengleovou porazila 6:0 a 6:4. V mužské části turnaje nezaváhal Španěl Rafael Nadal, stejně jako třetí nasazený Alexander Zverev. Ten cestou do 3. kola neztratil ani set, domácího Johna Millmana porazil 6:4, 6:4 a 6:0.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání mezi Bartyovou a Bronzettiovou.Video: sntv

Bartyová zatím na první grandslamové akci sezony drtí soupeřky. V prvním kole se na kurtu zdržela 54 minut a druhé představení dokonce ještě o dvě minuty zkrátila. Z poloviny zaplněnou Rod Laver Arenu potěšila výhrou 6:1, 6:1 nad italskou kvalifikantkou Lucií Bronzettiovou.

Domácí hvězda vedla rychle 5:0 a soupeřka byla ráda, že nedostala kanára. Často na kurtu jen sledovala, jak Bartyová nemilosrdně ukončuje výměny a nedává jí šanci vzdorovat. Sportovní novinář Alexander Grant vše na Twitteru glosoval tak, že šikovnost Bartyové a její forhend je prostě radost sledovat. Stejně jako lehkost, s jakou Ash hraje míče do různých míst kurtu. "Až to někdy vypadá směrem k soupeřkám nespravedlivě, jak jí to jde," dodal žurnalista.

Nadal porazil 6:2, 6:3 a 6:4 německého kvalifikanta Yannicka Hanfmanna. Jediný bývalý šampion Australian Open, jenž je v letošním pavouku, ve větrném počasí zaznamenal třicet vítězných úderů a sebral třicetiletému Němci čtyřikrát servis. Sám odvrátil oba brejkboly, kterým čelil.

Ve třetím kole jsou také dvojnásobná vítězka ze zdejších kurtů Victoria Azarenková a šampionka z nedávného turnaje v Sydney Paula Badosaová. Běloruska porazila 6:1 a 6:2 Švýcarku Jil Teichmannovou. Osmá nasazená Badosaová vyhrála podobně hladce 6:0 a 6:3 nad Italkou Martinou Trevisanovou.

Vítězka úvodního grandslamu sezony z let 2019 a 2021 Ósakaová v úvodu zápasu s Brengleovou dominovala, první hru ztratila až v osmém gamu. Američanka měla ze získaného gamu velkou radost a pak se s přispěním chyb japonské tenistky dostala do zápasu. Ve druhé sadě vedla Brengleová 4:3 a podávala, jenže Ósakaová znovu zpřesnila údery a třemi gamy za sebou zápas ukončila.

Sestřih zápasu Ósakaová - Brengleiová.Video: sntv

O účast v osmifinále se třináctá nasazená Ósakaová utká s někdejší semifinalistkou Roland Garros Amandou Anisimovovou z USA, která zdolala 6:2 a 7:5 olympijskou šampionku Belindu Bencicovou ze Švýcarska.

Sestřih utkání mezi Raducanuovou a Stephensovou.Video: sntv

Hladce prochází turnajem také Němec Alexander Zverev. Třetí nasazený hráč podobně jako v prvním kole neztratil ani set. Domácího Johna Millmana v aréně Roda Lavera porazil 6:4, 6:4 a 6:0. Olympijský vítěz Zverev ztratil podání ve druhém gamu, ale od té doby byl při svém servisu stoprocentní a nedal australskému tenistovi šanci. V dalším kole bude znovu velkým favoritem. Čeká ho Radu Albot z Moldavska, který je až ve druhé stovce světového žebříčku. Zverev ještě grandslamový titul nezískal, jeho maximem je finále US Open 2020.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 75 milionů australských dolarů):
Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Nadal (6-Šp.) - Hanfmann (Něm.) 6:2, 6:3, 6:4
Carreňo (19-Šp.) - Griekspoor (Niz.) 6:3, 6:7 (6:8), 7:6 (7:3), 3:6, 6:4
Opelka (23-USA) - Koepfer (Něm.) 6:4, 6:3, 7:6 (7:4)
Sonego (25-It.) - Otte (Něm.) 2:6, 6:2, 6:3, 6:1
Alcaraz (31-Šp.) - Lajovič (Srb.) 6:2, 6:1, 7:5
Kecmanovič (Srb.) - Paul (USA) 7:6 (9:7), 7:5, 7:6 (10:8)
Berrettini (7-It.) - Kozlov (USA) 6:1, 4:6, 6:4, 6:1
Shapovalov (14-Kan.) - Kwon Sun-u (Korea) 7:6 (8:6), 6:7 (3:7), 6:7 (6:8), 7:5, 6:2
Korda (USA) - Moutet (Fr.) 3:6, 6:4, 6:7 (2:7), 7:5, 7:6 (8:6),
Mannarino (Fr.) - Hurkacz (10-Pol.) 6:4, 6:2, 6:3
Chačanov (28-Rus.) - Bonzi (Fr.) 6:4, 6:0, 7:5
Albot (Mold.) - Vukic (Austr.) 6:4, 7:6 (7:4), 6:4
A. Zverev (3-Něm.) - Millman (Austr.) 6:4, 6:4, 6:0
Garín (16-Chile) - Martínez (Šp.) 6:7 (1:7), 7:6 (7:4), 2:6, 6:2, 6:2
Karacev (18-Rus.) - McDonald (USA) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Monfils (17-Fr.) - Bublik (Kaz.) 6:1, 6:0, 6:4