Baghdatis se vrhl na dráhu kouče, pomůže Svitolinové

Monte Carlo

Necelý půlrok po ukončení kariéry se bývalý osmý tenista žebříčku Marcos Baghdatis vrhl na dráhu kouče a spolupracuje se světovou šestkou Elinou Svitolinovou. Kypřan získal čtyři tituly a v roce 2006 si zahrál finále Australian Open, jeho ukrajinská svěřenkyně na grandslamech zatím došla nejdále do semifinále. Loni ale vyhrála Turnaj mistryň.

Elina Svitolinová na archivním snímku

"Jsem rád, že můžu oznámit novou životní kapitolu, a těším se na trénování skvělé tenistky, která už spolupracuje s Andrewem Bettlesem. Díky za důvěru," uvedl na sociálních sítích Baghdatis, jenž hrál naposledy Wimbledon a oficiálně se rozloučil před měsícem na Turnaji mistrů spolu s dalšími osmi hráči včetně Tomáše Berdycha či Radka Štěpánka.

Svitolinová zakončila sezonu na šestém místě pořadí WTA, ale už byla i třetí. V 25 letech má na kontě 13 vyhraných turnajů. "Jsem nadšená a s tak skvělým realizačním týmem mám pro rok 2020 jen ty nejvyšší cíle," uvedla rodačka z Oděsy.