Medveděv - Johnson 6:4, 6:4.Bez ztráty setu! Nenasazený Medveděv vyhrál turnaj ve Winston-Salemu

Winston-Salem

Tenisový turnaj v americkém Winston-Salemu vyhrál Rus Daniil Medveděv. Přestože nebyl mezi nasazenými, neztratil v generálce na US Open ani set. Ve finále zdolal turnajovou osmičku domácího Steva Johnsona 6:4, 6:4 a po lednovém triumfu v Sydney si připsal druhý letošní titul.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Finále ve Winston-Salemu, Medveděv - Johnson.Video: sntv

Finále v New Havenu, Sabalenková - Suárezová.

Dvaadvacetiletý Medveděv, 57. hráč světového žebříčku, ve finále v každém setu jednou prorazil soupeřovo podání a sám musel za celý zápas jen jednou čelit brejkbolu. Stejně jako v Sydney ve finále zdolal domácího favorita, tehdy to byl Alex de Minaur, jehož teď odklidil z cesty už ve druhém kole.

Sám byl překvapen, že prošel turnajem tak hladce. „Na začátku týdne jsem se vůbec necítil v dobré formě. Klidně jsem mohl prohrát hned první zápas a že jsem nakonec neztratil ani set, to je úžasný úspěch," řekl vítěz.

Johnson se mohl stát prvním tenistou, který letos ovládne turnaje na třech různých površích. Po triumfech na antuce v Houstonu a na trávě v Newportu však na tvrdém povrchu ve Winston-Salemu poslední krok nezvládl.