Hlavní obsah

Švýcarsko - Austrálie 2:0Bencicová zajistila Švýcarsku historický triumf

13. 11. 2022 19:33Aktualizováno 13. 11. 2022 20:06

Švýcarské tenistky vyhrály poprvé v historii Pohár Billie Jean Kingové. Semifinálové přemožitelky českého výběru porazily v nedělním finále týmové soutěže dříve známé jako Fed Cup Austrálii. Rozhodující druhý bod v Glasgow získala olympijská šampionka z Tokia Belinda Bencicová.

Foto: Kin Cheung, ČTK/AP

Švýcarský tým oslavuje triumf v Billie Jean King Cupu, zády strůjkyně vítězství Belinda Bencicová.Foto: Kin Cheung, ČTK/AP

Článek

Švýcarky poslala v úvodní dvouhře do vedení Jil Teichmannová, která zdolala Storm Sandersovou 6:3, 4:6, 6:3. Bencicová poté ve druhém duelu porazila Ajlu Tomljanovicovou 6:2, 6:1. Čtyřhra se za rozhodnutého stavu hrát nebude.

Pětadvacetiletá Teichmannová vstoupila do utkání brejkem ve čtvrté hře a díky stoprocentním servisu se ujala vedení. Sandersová se ve druhém setu zlepšila na returnu a díky třem prolomeným podáním si vynutila pokračování.

Rozhodující set ale patřil opět Teichmannové. Pětatřicátá hráčka světa využila tři brejky, přičemž po dvou hodinách a 27 minutách proměnila první mečbol. V zápase si pomohla osmi esy.

Bencicová dala soupeřce šanci jen v úvodu prvního setu, když nepotvrdila první brejk. Pak už na kurtu kralovala, zatímco Tomljanovicová kupila nevynucené chyby. Těch nakonec nasbírala 26 oproti pouhým deseti vítězným míčům. Pětadvacetiletá Bencicová sebrala soupeřce šestkrát podání a po hodině na 18 minutách mohla s týmovými kolegyněmi začít slavit.

Švýcarské tenistky proměnily v zisk titulu třetí finálovou účast. Dosud o něj neúspěšně usilovaly v roce 1998 a vloni, kdy v Praze nestačily na Rusko. Australanky musí na osmý titul dál čekat, naposledy triumfovaly v roce 1974.

Finále tenisového Poháru Billie Jean Kingové v Glasgow
Švýcarsko - Austrálie 2:0
Teichmannová - Sandersová 6:3, 4:6, 6:3
Bencicová - Tomljanovicová 6:2, 6:1

Reklama