Hlavní obsah

Brutální násilí, krysy a děsivá individua. Becker zažívá v obávaném vězení peklo

2. 5. 2022 10:07

Žádný fešácký kriminál podle všeho na tenisovou legendu nečeká. Šestinásobný grandslamový šampion Boris Becker byl v pátek odsouzen na dva a půl roku vězení za maření insolvenčního řízení. A bezprostředně po rozsudku vyměnil dosavadní luxusní životní styl za věznici Wandsworth Prison, která alespoň podle informací z britských médií patří k nejhorším na Ostrovech.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Boris Becker nedokázal udržet renomé sportovní legendy a míří do vězeníVideo: sntv

 
Článek

Podle letošní zprávy šéfinspektora pro vězeňství v Británii dochází v tomto zařízení k masivnímu užívání drog a jeho obyvatelé často trpí mentálními problémy. Vězni obvykle tráví až 22 hodin denně v rozpadajících se celách.

Velkým problémem je zde také násilí. Za roky 2020, 2021 vycházel téměř na každý den jeden nahlášený násilný útok. Vězeňská služba za stejné období měla použít sílu ve 1295 případech.

Ve 170 let staré viktoriánské stavbě se to podle zpráv z britského tisku hemží krysami a tísní se v ní přes 1300 vězňů.

Hořkou ironií osudu je, že po verdiktu u soudu Southwark Crown Court byl Becker spolu se svojí bagáží s logem Puma eskortován jižní částí Londýna do vězení, které se nachází jen něco kolem dvou kilometrů od wimbledonského centr kurtu, kde ryšavý Němec zažil nejslavnější triumfy kariéry. První ze svých tří titulů na wimbledonské trávě získal v roce 1985, coby teprve 17letý talent.

Co na něho v neblaze proslulé věznici nejspíš čeká, sepsal už dříve známý filmař a novinář Chris Atkins, jenž zde rovněž odpykával trest poté, co byl v roce 2016 odsouzen za daňové podvody.

„První věc, která mě tam šokovala byl hrozný hluk. Křičení, bouchání, nadávání, výhrůžky, hádky, pláč. Je to něco mezi ´Kdo bručí v base´ a ´Přelet nad kukaččím hnízdem´, je to tam plné nejděsivějších individuí, jaké jsem kdy potkal," přirovnával Atkins realitu ve Wandsworth Priso ke dvěma filmovým klasikám z prostředí vězení, respektive psychiatrické léčebny.

Většina vězňů podle Atkinse vypadala, že je „vážně psychicky nemocná, nebo je v drogovém opojení, či obojí dohromady".

Pokud bude mít Becker štěstí, může se prý dostat do křídla věznice H, kde většinou končí trestanci z řad „bílých límečků", které se zřejmě podle známého řetězce luxusních hotelů přezdívá Ritz. I tam je ale třeba jen šest sprch na 86 cel, které mají většinou po dvou obyvatelích.

Reklama