Bublik - Čorič 5:7, 6:2, 6:3Bublik z Kazachstánu po dvou letech opět vyhrál tenisový turnaj v Montpellier

Alexandr Bublik z Kazachstánu po dvou letech opět vyhrál tenisový turnaj v Montpellier. Ve finále porazil 5:7, 6:2 a 6:3 Chorvata Bornu Čoriče.

Alexandr Bublik z Kazachstánu

Bublik v první sadě promarnil vedení 4:1 a po její ztrátě musel stejně jako ve třech předchozích kolech skóre otáčet. Nakonec jako první hráč v historii ATP došel k titulu poté, co ve všech zápasech na turnaji ztratil úvodní set.

Šestadvacetiletý Bublik si připsal první titul v sezoně a celkově čtvrtý v kariéře. V novém vydání světového žebříčku si díky tomu vylepší osobní maximum, když se posune o čtyři příčky na 23. místo. Dosud byl nejlépe na 25. pozici.

Tenisový turnaj mužů v Montpellier (tvrdý povrch, dotace 651.865 eur):
Dvouhra - finále:
Bublik (2-Kaz.) - Čorič (4-Chorv.) 5:7, 6:2, 6:3
Čtyřhra - finále:
Reboul, Doumbia (1-Fr.) - Weissborn, Olivetti (4-Rak./Fr.) 6:7 (5:7), 6:4, 10:6.