Cenný skalp, Menšík porazil favorita a v Dubaji postoupil, dál jde i Lehečka

Dvě česká tenisová esa zvládla vstup do turnaje v Dubaji. Jako první se představil Jiří Lehečka, který zdolal ve třech setech Maďara Martona Fuscovicse 6:4, 3:6, 7:5. Na svého krajana navázal osmnáctiletý Jakub Menšík, jenž si ve třech sadách poradil s favorizovaným Chorvatem Bornou Čoričem 4:6, 6:3 a 7:6.

Jakub Menšík na archivním snímku

Lehečka splnil v prvním kole třímilionového turnaje roli favorita a po téměř dvou a půl hodinách porazil Fucsovicse.

Šestatřicátý hráč žebříčku Lehečka rozhodl oba své vyhrané sety díky brejku v závěru. V první sadě prolomil podání kvalifikanta a 77. tenisty světa čistou hrou na 5:4 a následně při vlastním servisu také bez ztráty bodu set zakončil. Ve třetí sadě dvaadvacetiletý český tenista promarnil vedení 3:0, ale opět mu vyšel závěr. Při vlastním podání se gamem s nulou dostal do vedení 6:5 a následně další čistou hrou vzal Fucsovicsovi potřetí servis a tím i celý zápas.

V druhém kole se může Lehečka střetnout s přemožitelem Jakuba Menšíka ze sobotního finále turnaje v Dauhá Karenem Chačanovem z Ruska, jenž ale ještě musí zvládnout duel 1. kola proti Francouzi Lucovi van Asschemu.

Menšík zdolal favorizovaného Čoriče

Menšík v úvodním setu promarnil v osmé hře tři brejkboly, soupeř naopak v dalším gamu svou premiérovou šanci sebrat českému hráči podání využil a ujal se vedení 1:0. Rodák z Prostějova, jenž se tento týden poprvé v kariéře dostal do první stovky světového žebříčku, ale ve druhém setu díky jedinému brejku vyrovnal a ve třetím setu šel hned v úvodu do vedení.

Za stavu 5:4 ale Menšík zápas nedokázal dopodávat, přestože si vypracoval mečbol. O servis nakonec přišel, rozhodující dramatický tie-break ale zvládl. Za stavu 5:6 odvrátil mečbol soupeře a sám pak svoji třetí šanci proměnil.

O postup do čtvrtfinále se aktuálně 87. hráč světa znovu po týdnu utká s Alejandrem Davidovichem, jehož porazil na úvod senzační cesty do finále v Dauhá. Osmý nasazený Španěl vyřadil rovněž ve třech setech Fábiána Marozsána z Maďarska.