USA - Česko 2:0Čeští tenisté prohrávají na úvod United Cupu s USA

Českým tenistům vstup do premiérového ročníku United Cupu nevyšel, po úvodních dvouhrách ve skupině C v Sydney prohrávají s favorizovaným výběrem Spojených států amerických 0:2. Jiří Lehečka prohrál s Taylorem Fritzem 3:6, 4:6, Marie Bouzková podlehla Madison Keysové 4:6, 3:6. Střetnutí s USA pokračuje třemi zápasy v noci na pátek.

Český tenista Jiří Lehečka své utkání na United Cupu proti USA prrohrál.

Jednadvacetiletý Lehečka, který plní v Sydney roli české mužské jedničky, prohrál se světovou devítkou Fritzem za hodinu a 16 minut. Do utkání vstoupil ztraceným servisem a nedokázal si vypracovat proti Američanovi ani jeden brejkbol.

V dalším průběhu se rodák z Mladé Boleslavi zlepšil a sehrál s favoritem vyrovnaný souboj. V druhé sadě ale neproměnil dva brejkboly a za stavu 4:4 přišel znovu o podání. Čtvrtfinalista letošního Wimbledonu Fritz poté duel dopodával k vítězství.

Český tenista Jiří Lehečka v akci během United Cupu.

Pražská rodačka Bouzková získala proti jedenácté hráčce světa Keysové ve třetí hře prvního setu brejk, nedokázala jej však potvrdit a v závěru první sady přišla o servis ještě jednou.

Ve druhém setu se situace opakovala. Bouzková vedla 2:1, ani tentokrát ale neutekla do výraznějšího náskoku. V osmé hře jí Keysová vzala podání podruhé. Američany tak dělí od triumfu jediný úspěch.

Udržet šanci na obrat se pokusí v noci na pátek Petra Kvitová, která nastoupí proti světové trojce Jessice Pegulaové (od 2:00). Tomáš Macháč následně narazí na semifinalistu posledního US Open Francese Tiafoea a program zápasu zakončí smíšená čtyřhra.

Ve skupině C vyzvou Češi v sobotu a v neděli ještě Německo. Do vyřazovací fáze postoupí jen vítěz tříčlenné skupiny.

United Cup nahradil dosavadní ATP Cup a formátem duelů smíšených týmů navázal na Hopmanův pohár. Vedle Sydney se turnaj koná na tvrdém povrchu také v Brisbane a v Perthu. Celkové prize money činí 15 milionů dolarů, na turnaji se budou přidělovat i body podle kategorií ATP 500 a WTA 500.