Italové přešli přes Srby do finále Davis Cupu, Djokovič dvakrát prohrál

Italští tenisté si zahrají o druhý titul v Davisově poháru. V semifinále porazili 2:1 Srbsko se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, který dnes v Málaze prohrál oba zápasy. V nedělním finále Italy čeká Austrálie.

Srb Novak Djokovič a Jannik Sinner z Itálie se zdraví po vzájemném zápase v semifinále Davis Cupu

Pro Srby začalo semifinálové utkání lépe zásluhou Miomira Kecmanoviče, který porazil v souboji týmových dvojek Lorenza Musettiho 6:7, 6:2, 6:1. Stav zápasu vyrovnal Jannik Sinner, který zdolal Djokoviče 6:2, 2:6, 7:5, ačkoli čelil třem mečbolům. Vítěz rekordních 24 grandslamů prohrál v daviscupové dvouhře po 21 zápasech. Djokovič pak neuspěl ani ve čtyřhře. S Kecmanovičem podlehli dvojici Sinner, Lorenzo Sonego 3:6, 4:6.

Sinner oplatil Djokovičovi porážku z nedělního finále Turnaje mistrů, na kterém předtím získal jeho skalp v základní skupině. Tentokrát čtvrtý hráč pořadí ATP zdolal šestatřicetiletého Srba za dvě hodiny a 35 minut díky lépe zvládnuté koncovce vyrovnaného třetího setu. Za stavu 4:5 odvrátil při svém servisu tři mečboly, sám pak uspěl na returnu a utkání suverénně dopodával.

„Určitě to byl zlom v celém zápase. Snažil jsem se urvat každý fiftýn a vyhraný game z 0:40 mi zvedl sebevědomí. Stejně jako pak ten brejk. Tak to v tenise chodí,“ citovala Sinnera agentura Reuters. „Hrát rozhodující čtyřhru v Davis Cupu není jednoduché, jste pod velkým tlakem. Ale oba jsme to zvládli dobře. Máme dobrý tým a všichni jsme rádi, že tu můžeme být. Zítra se budeme snažit na maximum a uvidíme,“ prohlásil dvaadvacetiletý tenista.

Italové ve svém první finále od roku 1998 narazí na Austrálii, která v pátečním semifinále vyřadila Finsko a o titul si zahraje podruhé za sebou. Australané mohou získat 29. triumf v historii soutěže. Italský tým vyhrál dosud jen v roce 1976.