Bravo! Čeští tenisté sahají po postupu, opět neprohráli ani zápas

Čeští tenisté jsou hodně blízko postupu ze skupiny C Davisova poháru. Svěřenci trenéra Jaroslava Navrátila vyhráli nad Koreou 3:0 a pokud Srbsko vyhraje nad Španělskem, budou moct čeští tenisté slavit již před závěrečnou skupinovou bitvou proti Srbsku. První bod pro Česko získal Tomáš Macháč, jenž porazil Korejce Honga po setech 7:6, 4:6 a 6:2. Jiří Lehečka pak ve druhém utkání vyhrál nad Kwonem 6:1, 7:5. Český triumf podtrhl pár Adam Pavlásek, Jakub Menšík. Ten vyhrál nad duem Nam, Song po setech 3:6, 7:6, 6:4.

Jiří Lehečka v duelu se Španělem Davidovichem v rámci Davis Cupu.

Češi potvrdili v duelu s asijským soupeřem roli favoritů, dokonale se jim povedlo navázat na středeční vítězné představení proti Španělsku. V něm opanovali oba singly a stejně si vedli i proti Korejcům.

Macháč získal úvodní sadu duelu s Hongem až ve zkrácené hře, když si vypracoval hned čtyři setboly. Vítězství v tie breaku potvrdilo až video. Po servisu byl zahlášen aut, ale jestřábí oko odhalilo dobrý míč a Macháč mohl slavit zisk sady.

Ve druhé sadě však měl navrch Korejec, když prorazil v páté hře podání českého tenisty. Sám na servisu nezaváhal, druhé dějství ovládl poměrem 6:4 a drama musel rozhodnout třetí set.

Český tenista Tomáš Macháč zklamaně reaguje během utkání Davis Cupu s Jižní Koreou.

Tam už diktoval vývoj znovu Macháč, který rychle vedl 3:0 a každým úderem se blížil výhře. Na ni dosáhl poté, co v osmé hře opět získal servis Korejce. Sadu ovládl 6:2 a mohl slavit.

„První set byl velice náročný. Nemohl jsem soupeře brejknout a ani on mě. Od druhého setu jsem měl šance, které jsem nevyužil. Soupeř měl pak jedinou příležitost na mém servisu. Zahrál jsem ho opatrněji a on toho využil,“ řekl Macháč České televizi. „Zahrál jsem bohužel takticky blbě. Na třetí set jsem v sobě našel strašnou sílu. Začal jsem se soustředit na to, co mám hrát, abych ho porazil, a to se mi povedlo,“ doplnil Macháč.

Ve druhé dvouhře kraloval Jiří Lehečka. Úvodní sadu vyhrál 6:1, ve druhém setu už měl prái složitější, po výsledku 7:5 ale získal druhou sadu i celý zápas. Rozhodl také o tom, že jsou Češi velmi blízko postupu.

Češi za rozhodnutého stavu ovládli i čtyřhru. Pavláskovi s Menšíkem se povedl stejně jako ve středu proti Španělsku obrat. Český pár ztratil proti dvojici Nam Či-song, Song Min-kjo první set za 33 minut, ve druhém si ale vynutil zkrácenou hru, v níž uspěl 7:5. O šestém vítězství týmu kapitána Navrátila na turnaji nakonec rozhodla sedmá hra třetího setu, kdy Pavlásek s Menšíkem soupeře brejkli a následně utkání dopodávali.

Korea padla už v úterý 0:3 se Srbskem, kterému ještě scházel hvězdný Novak Djokovič. Nejvýše postaveným hráčem korejského výběru je Kwon Sun-u, aktuálně 112. tenista žebříčku ATP. Pokud se českému týmu podaří postoupit ze skupiny, zahrál by si ve čtvrtfinále Davis Cupu poprvé od roku 2016, kdy právě v tomto kole vypadl s Francií.