Sabalenková - Sakkariová 6:0, 6:1Světová jednička Sabalenková vstoupila do Turnaje mistryň drtivou výhrou

Světová jednička Aryna Sabalenková z Běloruska vstoupila do tenisového Turnaje mistryň jasnou výhrou. Mariu Sakkariovou z Řecka, která v Cancúnu startuje jako náhradnice za zraněnou Karolínu Muchovou, rozdrtila 6:0 a 6:1.

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková v akci.

Sabalenková nedala Sakkariové šanci. Získala prvních jedenáct gamů a devátou hráčku světa porazila hodinu a 16 minut. „Skóre vypadá jednoznačně, ale nebyl to snadný zápas. Maria je bojovnice,“ uvedla vítězka na webu WTA.

Pětadvacetiletá Sabalenková loni na Turnaji mistryň došla až do finále. Pokud by si o titul zahrála i letos, na závěrečném podniku sezony by to dokázala jako první tenistka od Američanky Sereny Williamsové v letech 2013 a 2014.

Ve druhém utkání skupiny Bacalar Jessica Pegulaová z USA v prvním setu prohrávala 3:5, ale nakonec si s Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu poradila 7:5 a 6:2. „Udělala pár chyb a já se díky tomu dostala do rytmu,“ uvedla devětadvacetiletá Američanka.

Pegulaová poté s Cori Gauffovou nastoupila i ve čtyřhře, ale roli světových jedniček nepotvrdily. V úvodním utkání skupiny Mahahual, ve které jsou i Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, prohrály 6:7 a 3:6 s Gabrielou Dabrowskou z Kanady a Erin Routliffeovou z Nového Zélandu.

Skupina Maya Ka'an:
Dabrowská, Routliffeová (7-Kan./N. Zél.) - Pegulaová, Gauffová (1-USA) 7:6 (7:2), 6:3

5 : 7, 1 : 6 Vondroušová - Andrejevová 5 : 7, 1 : 6 konec
20240428T16 : 05:00+0200