Hlavní obsah

Skandál na French Open! Za tohle zaplatí, a hodně, zuří tenista

22. 9. 2020 17:49

Bosenský tenista Damir Džumhur hodlá zažalovat organizátory French Open kvůli tomu, že mu neumožnili nastoupit do kvalifikace, poté co měl jeho trenér pozitivní test na koronavirus. Kouč Petar Popovič už v letošním roce nákazu prodělal a podle Džumhura vyšel test falešně pozitivní proto, že má v těle protilátky.

Foto: Marko Djurica, Reuters

Bosenský tenista Damir Džumhur Foto: Marko Djurica, Reuters

Článek

Džumhura rozčílilo, že organizátoři neumožnili trenérovi absolvovat opakovaný odběr, a rozhodl se podniknout právní kroky. Kontrola, kterou Popovič podstoupil soukromě, přinesla podle informací listu L'Equipe negativní výsledek.

"Je to skandál a obrovská frustrace," řekl Popovič L'Equipu. "Jsem si jistý, že u soudu vyhrajeme. Za tohle zaplatí, a hodně. Úplně z toho šílím," uvedl.

Francouzská tenisová federace (FFT) se ale ohradila, že tenisté i jejich týmy znali pravidla. "Připravili jsme náš protokol po konzultaci s úřady. Hráči i členové jejich týmů ho podepsali u akreditace," uvedli zástupci FFT ve vyjádření pro agenturu Reuters.

Celkem bylo v souvislosti s pozitivními testy na koronavirus vyřazeno z kvalifikace šest tenistů. Pořadatelé jejich jména nezveřejnili, jen někteří z nich ale měli pozitivní test. Několik se jich do soutěže nedostalo právě kvůli úzkému kontaktu s pozitivním trenérem.

Reklama

Sdílejte článek