Hlavní obsah

Gentleman Djokovič! Bývalá světová jednička předvedla laskavé gesto

Je jedním z nejlepších tenistů všech dob. Je hvězdou ve svém oboru, přesto zůstává pokorný a vstřícný. Srbský tenista Novak Djokovič se chystá na obhajobu titulu na turnaji v Paříži, do kterého vstoupí v úterý v 15:30 zápasem proti Maximovi Cressymu, přesto si během tréninku našel čas na pomoc starší ženě s těžkým kufrem. Na internetu za svůj čin sklízí slova chvály.

Foto: Pavel Mikheyev, Reuters

Srbský tenista Novak Djokovič vstupuje do turnaje v Paříži povzbuzen ziskem titulu v Kazachstánu.

Článek

Představte si, že bojujete s těžkým kufrem v jednom pařížském parku, když v tom vám nabídne pomoc jeden z nejlepších tenistů na světě. Pětatřicetiletý Djokovič si šel v rámci tréninku zaběhat do parku v městské části Bercy, když v tom spatřil ženu, která zápasila se svým zavazadlem.

Nabídl jí pomoc a kufr jí odnesl a počkal na ní na konci cesty. Záběry lidé sdílí na sociálních sítích a pro bývalou světovou jedničku mají samá slova chvály. „Je to z jeho strany velmi stylové gesto a dokazuje, že bez ohledu na to, kdo jste a jak moc jste úspěšní, musíte umět zůstat pokorní," píší.

Někteří si do něj však nezapomněli rýpnout. „Proč nepoužil kolečka? Radši bych je použil, než bych si oddělal záda," reptají. Další mu situaci objasňují, prý by se kolečka na tomto povrchu zničila.

Video sdílel na svém instagramovém účtu i Djokovičův trenér Marco Panichi. „Během rozcvičky v parku mě opustil a běžel na pomoc paní, která měla problém se zavazadlem a pomohl jí na nádraží. Trénink samozřejmě skončil, ale i tak jsem šťastný. Prostě, Nole," uvedl.

Jednadvacetinásobný grandslamový šampion vstoupí do turnaje ATP Masters 1000 v Paříži zápasem s Američanem Cressym. Loni ve finále porazil Daniila Medveděva a získal tak rekordní šestý titul z této akce. Do turnaje vstupuje povzbuzen titulem z Astany, kde ve finále porazil Řeka Stefanose Tsitsipase.

Reklama

Související témata:
  6 : 3, 4 : 5 Ostapenková - Martincová 6 : 3, 4 : 5 probíhá Živě
20230529T16 : 00:00+0200
Ostapenková vs. Martincová
Ostapenková vs. Martincová
Ostapenková
Martincová
  7 : 5, 1 : 6, 6 : 3, 3 : 6, 6 : 1 Lehečka - Struff 7 : 5, 1 : 6, 6 : 3, 3 : 6, 6 : 1 konec
20230529T14 : 30:00+0200
Lehečka vs. Struff
Lehečka vs. Struff
Lehečka
Struff
  3 : 6, 4 : 6 Kvitová - Cocciarettová 3 : 6, 4 : 6 konec
20230529T16 : 30:00+0200
Kvitová vs. Cocciarettová
Kvitová vs. Cocciarettová
Kvitová
Cocciarettová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.