Hlavní obsah

Nechutné! Otec brutálně zbil mladou tenistku přímo na kurtu

Otřesné záběry se začaly šířit po sociálních sítích. Je na nich zachycen muž, jak na tenisovém kurtu v Bělehradě brutálně mlátí a kope do mladé dívky. Bylo zjištěno, že jde o otce s čtrnáctiletou dcerou. Tenisové hvězdy začaly na sociálních sítích vyzývat k reakci. Ozvala se i bývalá světová jednička Viktoria Azarenková či deblová jednička Pam Shriverová.

Tenis - ilustrační foto

Článek

Video zachycuje muže, který na kurtu kope a mlátí do své 14leté dcery. Ta se jeho agresi vůbec nebrání. Když si zoufale sedne na lavičku, otec ji strhne na zem, kde do ní  začne kopat. Záběry na sociální sítě umístil chorvatský herec Igor Jurič, který uvedl, že se údajně jedná o rodinu pocházející z Číny a že na muže podá trestní oznámení.

„OMG, musíme ho všichni nahlásit a vznést obvinění proti tomuto hroznému násilí," napsala k videu bývalá deblová světová jednička Pam Shriverová, která zároveň požádala o pomoc Novaka Djokoviče, jelikož se incident odehrál v srbském Bělehradě.

Ministerstvo vnitra v Srbsku potvrdilo, že policisté muže identifikovali a zatkli. Podle srbských médií muž uvedl, že jeho dcera odmítla pokračovat v tréninku, a tak ji chtěl takto přinutit. Prý nebylo úmyslem jí ublížit a věří, že jednal správně, protože takové zacházení je v Číně normální.

Incidentu si všimla i bývalá světová jednička, Běloruska Viktoria Azarenková. „Nevím, kdo je ten člověk, ale wtf?!? Lidé natáčejí tak dlouho bez toho, aniž by zasáhli, absolutní ostuda," zareagovala na to, že člověk, který natáčel pouze zakřičel poté, co muž dceři uštědřil kopance na zemi.

Video sdílel i švýcarský tenista Stan Wawrinka. Reagovala i bývalá australská tenistka Rennae Stubbsová, která je zděšená a říká, že se podobné případy bohužel dějí pořád, jen nejsou natočené. Další vyzývají ostatní, aby neváhali přispěchat na pomoc, pokud je někdo v jejich okolí psychicky nebo fyzicky týrán.

„To je naprosto nepřijatelné. Strašné. Žádné jiné slovo. Musíme vymýtit jakýkoli druh zneužívání dětí, ať už fyzického nebo psychického," napsal trenér bývalé rumunské světové jedničky Simony Halepové Patrick Mouratoglou.

Reklama