Hlavní obsah

Hvězdný turnaj v Praze začal. Bouchardová kralovala, Plíšková nedohrála

10. 8. 2020 12:49Aktualizováno 10. 8. 2020 18:29

V úvodní den tenisového turnaje WTA v Praze se stihl kvůli špatnému počasí odehrát jen jeden zápas hlavní soutěže. Prvním kolem Prague Open, které bylo do kalendáře zařazeno mimořádně jako jeden z prvních turnajů po koronavirové pauze, hladce prošla někdejší wimbledonská finalistka Eugenie Bouchardová. Více zápasů se ale kvůli bouřkám na antuce areálu Sparty dohrát nestihlo a byly přeloženy na úterý.

Foto: Pavel Lebeda/J&T Banka Prague Open 2018, Facebook

Kristýna Plíšková na archivním snímkuFoto: Pavel Lebeda/J&T Banka Prague Open 2018, Facebook

Článek

Šestadvacetiletá kanadská hvězda Bouchardová se aktuálně pohybuje až ve čtvrté stovce světového žebříčku, od pražských pořadatelů dostala divokou kartu. Na antukových kurtech ve Stromovce před prázdnými tribunami dnes porazila 6:0 a 6:3 osmou nasazenou Veroniku Kuděrmětovovou z Ruska.

Sama byla příjemně překvapena, jak si na kurtu počínala. "Hrála jsem lépe, než jsem čekala. Cením si toho, jak jsem zůstala celý zápas koncentrovaná," pochvalovala si Bouchardová na virtuální tiskové konferenci.

Po dlouhé pauze byla před vstupem do turnaje nejistá. "Nehrála jsem opravdový zápas od ledna. Hrála jsem pár exhibic, ale to je jiné. I když myslím, že mi dnes pomohly," poznamenala tenistka, která nově spolupracuje s Australankou Rennae Stubbsovou, která do loňského května vedla současnou českou jedničku Karolínu Plíškovou.

Vzájemný zápas prvního kola dvouhry turnaje s dotací 225 500 dolarů rozehrály Kristýna Plíšková a Linda Fruhvirtová, ale jejich duel ve čtvrtém gamu za stavu 2:1 s brejkem pro Plíškovou přerušila bouřka. Na kurt se vrátily, ale stihly odehrát jen dva gamy a od skóre 3:2 se duel bude dohrávat další den.

Rozjetý zápas nedokončily ani turnajové jedničky ve čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. S německo-rumunským párem Anna-Lena Friedsamová, Laura Ioana Paarová hrají 1:1 na sety a rozhodující super tie-break se bude rovněž dohrávat v úterý.

Těsně před prvním kolem kvůli bolesti zubů odstoupila turnajová čtyřka Dajana Jastremská.

Ženský profesionální tenisový okruh se po březnovém přerušení sezony znovu rozběhl minulý týden v Palermu. Největší hvězdou pražského turnaje je světová dvojka Simona Halepová z Rumunska, nejvýše postavenou Češkou v pavouku je Barbora Strýcová. Halepová se Strýcovou nastoupí společně ve čtyřhře.

Úterý bude nabité

Začátek už v 10:00, program na čtyřech antukových dvorcích Sparty. Úterý bude na pražském turnaji pořádně nabité. Ale po pondělním dešti a odkladech je co dohánět.

Na kurt nastoupí všechny hvězdy. Do boje za zavřenými dveřmi ve Stromovce zasáhnou nejvýše nasazená druhá hráčka světa Simona Halepová z Rumunska, turnajová dvojka Petra Martičová z Chorvatska i Francouzka Fiona Ferroová, vítězka prvního turnaje po koronavirové pauze z Palerma.

Z Češek bude hrát sedmá nasazená Barbora Strýcová. Kristýna Plíšková a patnáctiletá Linda Fruhvirtová dokončí rozehraný duel, který byl za stavu 3:2 pro prvně jmenovanou kvůli bouřkám přerušen, a nastoupí i Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 225 500 dolarů):
1. kolo - dvouhra:
Bouchardová (Kan.) - Kuděrmětovová (8-Rus.) 6:0, 6:3
Kr. Plíšková - L. Fruhvirtová 3:2, přerušeno pro déšť
Úterní program (začátky 10:00):
Centrální dvorec:
Martičová (2-Chorv.) - Gračevová (Rus.)
dohrávka Kristýna Plíšková - L. Fruhvirtová (obě ČR) 3:2
Halepová (1-Rum.) - Hercogová (Slovin.)
Strýcová (7-ČR) - Sorribesová (Šp.)
Siniaková (ČR) - Zidanšeková (Slovin.)
Kurt č. 10:
Paoliniová (It.) - Mertensová (3-Belg.)
Krejčíková (ČR) - Tigová (Rum.)
Giorgiová (It.) - hráčka z kvalifikace
Bogdanová (Rum.) - hráčka z kvalifikace
Siegemundová (Něm.) - hráčka z kvalifikace
Kurt č. 8:
Sevastovová (Lot.) - Beguová (Rum.)
Rusová (Niz.) - Pavljučenkovová (6-Rus.)
Alexandrovová (5-Rus.) - hráčka z kvalifikace
hráčka z kvalifikace - hráčka z kvalifikace
Bolsovová (Šp.) - Ferroová (Fr.)

Reklama

O2 TV Sport McNallyová - Muchová dnes 15 : 00
20221006T15 : 00:00+0200
McNallyová vs. Muchová
McNallyová vs. Muchová
McNallyová
Muchová
  Skreč Bencicová - Krejčíková dnes 16 : 00
20221006T16 : 00:00+0200
Bencicová vs. Krejčíková
Bencicová vs. Krejčíková
Bencicová
Krejčíková
  Kontaveitová - Martincová dnes 18 : 00
20221006T18 : 00:00+0200
Kontaveitová vs. Martincová
Kontaveitová vs. Martincová
Kontaveitová
Martincová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •