Kuděrmětovová - Pegulaová 7:5, 6:1Kuděrmětovová získala v Tokiu druhý titul v kariéře

Tenisový turnaj v Tokiu vyhrála Ruska Veronika Kuděrmětovová. Ve finále porazila druhou nasazenou Američanku Jessicu Pegulaovou 7:5, 6:1 a získala druhý titul z okruhu WTA.

Ruská tenistka Veronika Kuděrmětovová s trofejí pro vítěze turnaje v Tokiu.

Na předchozích šesti turnajích vyhrála Kuděrmětovová maximálně dva zápasy, ale v Tokiu se jí povedlo neúspěšné období rázně ukončit. Ve čtvrtfinále vyřadila světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou a v souboji o titul si poradila také se čtvrtou hráčkou pořadí WTA Pegulaovou. Americkou tenistku porazila i podruhé v kariéře.

Šestadvacetiletá Ruska přerušila sérii čtyř finálových nezdarů. Sedmou finálovou účast proměnila v druhý triumf po předloňském vítězství v Charlestonu.

O tři roky starší Pegulaová byla ve finále poosmé a čtvrtý titul nepřidala.

Tenisový turnaj žen v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 780.637 dolarů)