Fritz - Lehečka 4:6, 6:4, 6:1Lehečka skončil v Monte Carlu v osmifinále, dohrál i Djokovič

Český tenista Jiří Lehečka v Monte Carlu na první čtvrtfinále na turnajích série Masters nedosáhl. Ve třetím kole nedotáhl do konce dobře rozehraný zápas se světovou desítkou Taylorem Fritzem, kterému podlehl 6:4, 4:6 a 1:6. Osmifinále bylo překvapivě konečnou pro světovou jedničku Novaka Djokoviče. Vítěz rekordních 22 grandslamů a dvojnásobný šampion z Monte Carla nestačil na Lorenza Musettiho z Itálie, kterému podlehl po setech 6:4, 5:7 a 4:6.

Jiří Lehečka na turnaji v Monte Carlu.

Lehečka do zápasu vstoupil dobře, ujal se vedení 3:1 a bez problémů získal první sadu. Pak ale převzal aktivitu Fritz. V úvodu druhého setu ještě jednadvacetiletý Čech vymazal ztrátu 0:2, ale americký favorit už měl navrch.

V rozhodující sadě už Lehečka na soupeře nestačil a ztratil ji za třicet minut. S pětadvacetiletým Fritzem tak prohrál i podruhé v kariéře. Poprvé mu podlehl ve dvou setech v úvodu sezony na United Cupu.

Nor Casper Ruud při utkání s Němcem Janem-Lennardem Struffem.

Pětatřicetiletý Djokovič, který se v Monaku vrátil na kurty po téměř dvouměsíční pauze, nezvládl rozhodující sadu poté, co se kvůli dešti hodinu nehrálo. Jednadvacetiletý Musetti se ujal vedení 5:3 a při čtvrtém mečbolu duel ukončil. Ve čtvrtfinále ho čeká krajan Jannik Sinner.

Ruudova vítězná série na antuce skončila

Ve třetím kole v Monte Carlu překvapivě skončil Nor Casper Ruud. Jeho vítěznou sérii na antuce ukončil německý kvalifikant Jan-Lennard Struff. Stý hráč žebříčku ATP porazil světovou čtyřku 6:1 a 7:6. Ruud prohrál na antuce po devíti zápasech a triumfech na turnajích v Estorilu v minulém týdnu a v Gstaadu loni v červenci.

Němec Jan-Lennard Struff v akci při utkání s Norem Casperem Ruudem.

Struff vyhrál první set hladce za 27 minut a také ve druhé sadě mířil k rychlému vítězství. Znovu dvakrát prolomil Ruudovo podání a vedl 5:2. V osmém gamu si vypracoval dva mečboly, které však norský favorit odvrátil a brejkem si vynutil pokračování. Set dotáhl do tie-breaku, který po vyrovnaném průběhu dvaatřicetiletý Němec získal v poměru 8:6.

Ruuda porazil Struff i ve třetím vzájemném zápase na ATP Tour a znovu s ním neztratil ani set. Němec, který dosud nevyhrál jediný turnaj elitního okruhu, si zahraje čtvrtfinále v Monte Carlu poprvé. Mezi nejlepší osmičkou byl naposledy loni v září.