Hlavní obsah

Nakashima - Lehečka 4:3, 4:3, 4:2Lehečka statečně vzdoroval, v dramatickém finále Turnaje mistrů pro hráče do 21 let ale prohrál

12. 11. 2022 20:30Aktualizováno 12. 11. 2022 22:36

Český tenista Jiří Lehečka se sice při premiérové účasti na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let dostal do finále, ale tam neuspěl. Český talent, který byl pátým nasazeným, prohrál s Brandonem Nakashimou z USA ve třech setech.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Jiří Lehečka titul na Turnaji mistrů do 21 let nezískalVideo: sntv

 
Článek

Lehečka se na turnaj kvalifikoval jako první český tenista v historii. Proti Nakashimovi nastoupil v Allianz Cloud Areně podruhé a stejně jako v základní skupině s jednadvacetiletým Američanem neuhrál ani set.

Do finále přitom vstoupil dobře a v prvním setu vedl 3:1. Nakashima ale vyrovnal a díky osmi bodům za sebou se v tie-breaku ujal vedení 5:0. Lehečka se nevzdal, snížil na 5:6, odvrátil dva setboly, ale třetí už soupeř využil.

"Bylo to finále, takže člověk cítí nějaký tlak. Ze začátku tam byly trochu nervy, ale jsem rád, že jsem to dokázal rychle otočit," uvedl Nakashima.

Také druhá sada byla vyrovnaná a opět musel rozhodnout tie-break. V něm si Lehečka vypracoval za stavu 6:4 dva setboly, ale ani jeden proměnit nedokázal. Nakashima čtyřmi body za sebou sadu získal pro sebe.

Třetí set rozhodla Lehečkova ztráta podání za stavu 2:3. "Byl to další těžký zápas. Pár výměn, které mohly dopadnout jakkoli. Mám radost z toho, jak jsem dneska hrát. Je to fajn způsob, jak zakončit rok," uvedl Nakashima.

Triumfem na Turnaji mistrů tenistů do 21 let navázal 49. hráč světa na předchozí šampiony Španěla Carlose Alcaraze, Itala Jannika Sinnera, Řeka Stefanose Tsitsipase a Korejce Čong Hjona.

Česká jednička a 74. hráč světového žebříčku letos debutoval na všech čtyřech grandslamech. Vedle semifinálové účasti na turnaji v Rotterdamu vyhrál srpnový challenger v Liberci. O tři měsíce dříve hrál finále také na challengeru v Mauthausenu.

Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,4 milionu dolarů):
Finále:
Nakashima (4-USA) - Lehečka (5-ČR) 3:0 4:3 (7:5), 4:3 (8:6), 4:2

Reklama

Související témata: