Macháč způsobil v Miami senzaci! Vyřadil světovou šestku

Senzační výhru si na turnaji v Miami připsal český tenista Tomáš Macháč, který vyřadil ve druhém kole světovou šestku Andreje Rubljova a poprvé v kariéře získal skalp hráče z první desítky žebříčku. V duelu, který na Floridě začal kvůli vytrvalému dešti s více než šestihodinovým zpožděním, porazil ruskou hvězdu 6:4, 6:4.

Sestřih zápasu Tomáše Macháče proti Andreji Rubljovi na turnaji v Miami.Video: sntv

Třiadvacetiletý Macháč, jemuž patří v pořadí ATP 60. místo, získal v prvním vzájemném duelu s Rubljovem úvodní set za 29 minut díky jednomu úspěšnému brejkbolu. Soupeři sebral podání i ve třetí hře druhé sady a cennou výhru už uhájil.

Rubljov se tak musel v této sezoně smířit s porážkou už od třetího českého tenisty. Na předchozím turnaji v Indian Wells skončil ve 3. kole na raketě Jiřího Lehečky, v únoru v Dauhá ho vyřadil Jakub Menšík.