Murray kvůli zranění nevyužije divokou kartu na turnaji v Miami

Miami/Praha

Tenista Andy Murray kvůli zranění třísla nevyužije divokou kartu pořadatelů právě začínajícího turnaje v Miami. Třiatřicetiletý Brit se chystal na návrat na kurty po narození čtvrtého potomka a na floridské akci kategorie Masters měl startovat po pěti letech. V letech 2009 a 2013 turnaj vyhrál.

Britský tenista Andy Murray.

Murray už se připravoval v dějišti, ale po pátečním tréninku se v noci probudil s bolestmi. "Ne ale na té straně, kde jsem byl operován. Netuším, čím to bylo. Každý den se to zlepšovalo, ale ne dostatečně," řekl Murray listu Miami Herald.

Trojnásobný grandslamový šampion a bývalý první hráč světa se po opakovaných operacích kyčle propadl v žebříčku na nynější 119. příčku.

Letos kvůli nákaze koronavirem zmeškal start sezony v Austrálii, naposledy se představil na začátku března v Rotterdamu, kde prohrál v druhém kole s Andrejem Rubljovem. V minulém týdnu vynechal turnaj v Dubaji poté, co s manželkou přivítal na svět čtvrtého společného potomka.

V Miami nebudou z různých důvodů startovat ani Novak Djokovič, Roger Federer, Rafael Nadal či Dominic Thiem.