Murray získal divokou kartu pro start na turnaji v Miami

Miami

Britský tenista Andy Murray se po narození čtvrtého potomka vrátí na okruh ATP na přelomu března a dubna na turnaji v Miami. Bývalý první hráč světa, jenž se po opakovaných operacích kyčle propadl v žebříčku na 116. příčku, získal pro start divokou kartu od pořadatelů.

Britský tenista Andy Murray.

"Jako někdo, kdo se během kariéry také musel vracet po zraněních, chápu a respektuju všechnu tu dřinu, kterou Andy vložil do svého návratu," uvedl v oficiálním prohlášení ředitel Miami Open a bývalý tenista James Blake.

Trojnásobný grandslamový šampion Murray letos kvůli nákaze koronavirem zmeškal start sezony v Austrálii. Naposledy se představil před dvěma týdny v Rotterdamu, kde prohrál s Andrejem Rubljovem. Turnaj v Dubaji tento týden vynechal poté, co s manželkou přivítal na svět čtvrtého společného potomka.

V Miami Murray v minulosti dvakrát triumfoval. Tituly tu získal v letech 2009 a 2013. Letos se bude špičkově obsazený turnaj hrát od 22. března.