Hlavní obsah

Nadal začal po zranění břišních svalů trénovat, chce se vrátit v Montrealu

19. 7. 2022 12:22

Španělský tenista Rafael Nadal se vrátil po zranění břišních svalů k tréninku a plánuje se zúčastnit srpnového turnaje v Montrealu. Vítěz rekordních 22 grandslamových titulů začal s přípravou na kurtech v pondělí, necelé dva týdny poté, co odstoupil kvůli zdravotním potížím před semifinále Wimbledonu s Australanem Nickem Kyrgiosem.

Foto: Hannah Mckay, Reuters

Španěl Rafael Nadal během čtvrtfinálového zápasu Wimbledonu s Taylorem Fritzem.Foto: Hannah Mckay, Reuters

Článek

"Nadal opravdu chce do Montrealu přijet, už si tu rezervoval hotelové pokoje," řekl ředitel turnaje Eugene Lapierre pro Express.co.uk. "Vyžádal si také naše míčky, aby se mohl na turnaj připravovat," doplnil Lapierre.

Šestatřicetiletý Nadal se potýkal ve Wimbledonu s bolestí břicha už ve čtvrtfinále s Američanem Taylorem Fritzem. Přestože se mu podařilo duel po pětisetové bitvě vyhrát, následná vyšetření odhalila sedm milimetrů dlouhou trhlinu v jeho břišním svalu. Den před semifinále s Kyrgiosem proto Nadal odstoupil.

Turnaj na tvrdém povrchu v Montrealu se uskuteční od 5. do 14. srpna. Nadal zde může triumfovat pošesté v kariéře, čímž by vyrovnal rekord Ivana Lendla.

Reklama

Sdílejte článek