Nervy na pochodu! Paire se v Buenos Aires rozloučil úmyslnými dvojchybami

Buenos Aires

Tenista Benoit Paire opět neudržel nervy na uzdě a na turnaji v Buenos Aires po několika konfliktech s rozhodčím úmyslně prohrál závěrečný game při svém podání. S domácím mladíkem Franciscem Cerundolem nakonec třetí nasazený Francouz ve 2. kole prohrál 6:4, 3:6, 1:6.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Tenista Benoit Paire neudržel nervy na uzdě a úmyslně prohrál závěrečný game zápasuVideo: sntv

Jednatřicetiletý Paire, jenž je vznětlivou povahou proslulý, se poprvé dostal do konfliktu s umpirem ve druhém setu za stavu 0:2, kdy se marně dožadoval zahlášení autu při soupeřově esu. Po neúspěšných dohadech a vzrušené hádce začal sprostě nadávat a plivl na otisk míčku v antuce. Za to dostal první varování, o něco později dostal po další hádce a plivanci trestný fiftýn.

V závěru třetího setu byl za stavu 1:5 na podání a duel uzavřel dvěma úmyslnými dvojchybami. Poslední servis poslal daleko mimo ještě v době, kdy byl na kurtu stále sběrač míčků po jeho předchozím podání.

Dvaadvacetiletý Cerundolo, jehož mladší bratr Juan Manuel získal minulý týden při premiéře na okruhu ATP titul v Córdobě, se ve čtvrtfinále utká s šestým nasazeným Pablem Andújarem ze Španělska.