Neuvěřitelné! Schwartzman předvedl úder roku

Paříž/Praha

Úder, který i podle světových médií rozhodně aspiruje na trefu roku. Argentinský tenista Diego Schwartzman předvedl na právě probíhajícím halovém turnaji Masters v Paříži výstavní parádičku, kterou ohromil všechny přítomné. Nakonec se však musel sklonit před svým soupeřem Marcosem Gironem ze Spojených států po porážce dvakrát 6:7.

Argentinec Diego Schwartzman předvedl parádu, která směle aspiruje na úder roku.

Devětadvacetiletý Argentinec předvedl na začátku prvního gamu svou rychlost i umění. Giron ho vylákal na síť a už si myslel, že ho má na lopatě, jenže Schwartzman se dokázal vrátit k základní čáře a míček odehrát. Ale jak!

Zády k síti, lobem vedle těla. Takový úder se opravdu často nevidí. Zaskočený Američan neměl šanci. Hned v prvním gamu ztratil podání čistou hrou a zdálo se, že patnáctý hráč světového žebříčku s ním bude rychle hotov.

Ale kdepak, zápas byl velice vyrovnaný. V šestém gemu si Giron vzal podání zpět a o vítězi prvního setu rozhodl až tie break. V něm dominoval osmadvacetiletý Američan. I druhý set došel až do zkrácené hry, po které se mohl z vítězství a postupu radovat Giron.

Turnaj pro něj už však také skončil, v dalším kole nestačil na Nora Ruuda, kterému podlehl 2:6 a 1:6.