Carreňo - Evans 7:5, 6:7, 6:2O titul v Montrealu si zahrají tenisté Hurkacz s Carreňem

O titul v Montrealu si zahrají Hubert Hurkacz a Pablo Carreňo. Nenasazený španělský tenista si poradil 7:5, 6:7 a 6:2 s Britem Danem Evansem, turnajová osmička z Polska porazila 5:7, 6:3, 6:2 Nora Caspera Ruuda.

Britský tenista Daniel Evans (vlevo) gratuluje Španělovi Pablu Carreňovi k jeho výhře na turnaji v Montrealu.

Carreňo měl sice v tie-breaku druhého setu mečbol, ale nakonec na vítězství potřeboval tři sady a bez mála tři hodiny. "Soupeř dobře podával a při mečbolu mi nic nedovolil," řekl Španěl na webu ATP.

Ve finále se Carreňo, který se může stát prvním nenasazeným vítězem turnaje od triumfu Argentince Guillerma Caňase v roce 2002, představí podvanácté. Bude usilovat o sedmý titul v kariéře.

Jeho soupeřem bude Hurkacz, který s turnajovou čtyřkou Ruudem prohrál první set, ale nakonec po obratu postoupil. Pětadvacetiletého Poláka čeká šesté finále a zatím všechny vyhrál.

"Měl jsem štěstí a předchozí finále vyhrál. Ale zítra to bude nový zápas a velmi náročný," řekl Hurkacz, který už si s Carreňem zahrál o titul loni v Metách, kde uspěl ve dvou setech.

Tenisový turnaj mužů v Montrealu (tvrdý povrch, dotace 5,926.545 dolarů)