O titul v United Cupu si zahrají tenisté Německa a Polska

O titul v United Cupu smíšených družstev v Sydney si zahrají tenisté Polska a Německa. Polský výběr si v semifinále poradil s Francií jasně 3:0, Němci po boji porazili 2:1 Austrálii.

Němci Laura Siegemundová a Alexander Zverev se radují z postupu do finále United Cupu, kde se utkají s Polskem

Polsko k vítězstvím nasměrovala světová jednička Iga Šwiateková, která sice poprvé na turnaji ztratila set, ale Caroline Garciaovou zdolala 4:6, 6:1 a 6:1. „V prvním setu jsem dělala spoustu chyb. Jsem ráda, že jsem se uklidnila a začala se soustředit,“ uvedla Polka.

Hubert Hurkacz i díky 15 esům porazil 6:3, 7:5 Adriana Mannarina a výhru završili Katarzyna Kawová s Janem Zieliňským, kteří ve čtyřhře zdolali dvakrát 6:3 Elixane Lechemiaovou s Édouardem Rogerem-Vasselinem.

Němci se na postup výrazně víc nadřeli. Alexander Zverev v úvodní dvouhře nestačil 7:5, 3:6 a 4:6 na Alexe De Minaura. O vyrovnání se postarala Angelique Kerberová, jež otočila duel s Aljou Tomljanovicovou.

Bývalá světová jednička a trojnásobná grandslamová šampionka vyhrála 4:6, 6:2 a 7:6, když v tie-breaku odvrátila dva mečboly a uspěla 9:7. Kerberová si tak připsala první vítězství ve dvouhře po osmnáctiměsíční mateřské přestávce.

O postupu rozhodli Zverev s Laurou Siegemundovou, kteří v dramatické čtyřhře porazili 7:6, 6:7 a 15:13 dvojici Storm Hunterová, Matthew Ebden. Německý pár odvrátil dva mečboly a sám zápas ukončil až na pátý pokus.

„Po dvouhře jsem byl hodně zklamaný, ale musím říct, že to byl skvělý zápas,“ řekl Zverev, který dnes strávil na kurtu přes pět hodin a při čtyřhře ho trápily křeče. „Ale před čtyřhrou jsme pořád měli šanci a jsem rád, že jsme postoupili,“ dodal.