Článek
„Je známo, že papež je velkým tenisovým fanouškem,“ citovala agentura AFP vatikánského mluvčího. V minulosti se nástupce papeže Františka dokonce označil za „vcelku dobrého amatérského hráče“ a podle listu Gazzetta dello Sport vládne skvělým bekhendem. Od Sinnera dostal tenisovou raketu.
Na pondělní tiskové konferenci devětašedesátiletý papež, který má ve Vatikánu k dispozici antukový kurt, uvedl, že by se nebránil ani charitativnímu zápasu. „Soupeřem by ale nesměl být Sinner,“ řekl Lev XIV. ve vtipné narážce na skutečnost, že „sinner“ v angličtině znamená hříšník.

Jannik Sinner během audience u papeže
Sinner se audience u papeže zúčastnil během turnaje série Masters v Římě, který je pro něj prvním startem po tříměsíčním trestu za doping. Trojnásobný grandslamový vítěz ve třech zápasech zatím neztratil ani set a čeká ho čtvrtfinále.