Rubljov - Fritz 5:7, 6:1, 6:3Rubljov si v Monte Carlu zahraje o titul

Ruský tenista Andrej Rubljov si na turnaji Masters v Monte Carlu po dvou letech opět zahraje o titul. V semifinále otočil zápas s Američanem Taylorem Fritzem a zvítězil 5:7, 6:1 a 6:3. Ve finále ho čeká Dán Holger Rune, který porazil 1:6, 7:5 a 7:5 Itala Jannika Sinnera.

Ruský tenista Andrej Rubljov slaví na turnaji Masters v Monte Carlu postup do finále.

Rubljov v prvním setu vedl 2:0 a 3:2 poté, co sebral soupeři servis. Sadu přesto získal Fritz, který ve čtvrtfinále vyřadil vítěze předchozích dvou ročníků Řeka Stefanose Tsitsipase a předtím Jiřího Lehečku.

Druhý set už byl jasnou záležitostí šestého hráče světa. Ve třetí sadě Rubljov vedl 3:2, když byl zápas na téměř dvě hodiny přerušen kvůli dešti. Ani to ho nerozhodilo, po návratu okamžitě sebral Fritzovi servis a zápas už kontroloval.

Také Rune musel v semifinále otáčet skóre poté, co v prvním setu na Sinnera od stavu 1:1 nestačil. Pak devatenáctiletý Dán srovnal s šestým hráčem žebříčku krok, a i když promarnil vedení 4:1, získal sadu pro sebe.

Třetí sadu po vyrovnaném průběhu rozhodl Rune brejkem za stavu 6:5. Světová devítka si díky tomu o titul zahraje pošesté v kariéře. Všechny dosavadní finálové účasti zaznamenal loni a může získat čtvrtý turnajový triumf.

Pětadvacetiletý Rubljov si finále v Monte Carlu zahrál v roce 2021, kdy prohrál s Tsitsipasem. Na okruhu ATP bude usilovat o třináctý titul. Letos už si ve finále neúspěšně zahrál na turnaji v Dubaji. Runeho už letos porazil na Australian Open a má s ním bilanci 1:1.