Sedmnáctiletý talent deklasoval světovou šestatřicítku a v žebříčku si polepší o 200 míst

Joao Fonseca se stal prvním tenistou narozeným v roce 2006, jenž vyhrál zápas v hlavní soutěži turnaje ATP Tour. Sedmnáctiletý Brazilec porazil v úvodním kole antukového turnaje v rodném Riu de Janiero 36. hráče světa Arthura Filse z Francie 6:0, 6:4.

Brazilský tenista Joao Fonseca deklasoval Francouze Filse.

„Sem patřím. Chci být na těhle velkých kurtech. Teď se musím na celý proces soustředit, abych se dostal až na vrchol,“ uvedl Fonseca, jenž loni vyhrál juniorku na US Open.

Do turnaje vstoupil na divokou kartu jako 655. hráč žebříčku a premiérová výhra ho posune zhruba o 200 míst vzhůru.

Na turnaji, který kvůli zranění přišel záhy o největší hvězdu Carlose Alcaraze, se vinou deště ve středu zvládly odehrát jen dva zápasy, zbytek byl odložen.